مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در NS۲ - فیلم آموزش اجرای دارد - مقاله اصلی آماده دانلود است

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه WBAN با نرم افزار NS2

  • چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶
  • بازدید ۱,۶۳۸ نفر

تصویر a-power-efficient-mac-protocol-for-wban-with-ns2_2449_1 شبیه سازی پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه WBAN با نرم افزار NS2

پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه WBAN

در این بخش پروژه شبیه سازی پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه WBAN یا شبکه حسگر بی سیم بدنی با استفاده از نرم افزار NS2 و عنوان مقاله A power efficient MAC protocol for wireless body area networks آماده کرده ایم. در ادامه می توانید مقاله اصلی و همچنین توضیحاتی در مورد پروژه، فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی را مشاهده نمایید.

شبکه های حسگر بی سیم بدنی (WBAN)

WBAN یا همان شبکه های حسگر بی سیم بدنی، به مجموعه ایی از سنسور های بی سیم گفته می شود که برای نظارت و جمع آوری اطلاعات حیاتی از بدن انسان در اطراف یا داخل بدن انسان کار گذاشته می شوند. هدف اصلی از طراحی چنین شبکه ای نظارت بر وضعیت جسمانی بیماران به صورت از راه دور و با هزینه خیلی کمتر از حالت عادی می باشد.

کاربرد های شبکه های حسگر بدنی (BAN)

این شبکه های در طی سال های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند و از آن ها در زمینه تولید برنامه هایی برای انجام عملیات های بحرانی، بهداشت و درمان، عملیات امداد و نجات، ورزش و سرگرمی، امنیت و بررسی وضعیت سلامتی بیماران استفاده می شود. در این تکنولوژی ها برای این که بتوانیم به نیاز های مختلف مانند غلبه بر منابع انرژی که این منابع محدود می باشند و همچنین انرژی مصرفی، اندازه دستگاه، جذب میدان الکترومغناطیسی به وسیله کاربر و همینطور مضنون به تداخل بودن پاسخ دهیم، باید بهینه سازی و بررسی های خاصی را انجام دهیم.

مدیریت و کنترل شبکه حسگر بی سیم بدنی (WBAN)

مدیریت و کنترل بخش های مختلف شبکه های حسگر بی سیم بدنی کار سخت و چالش برانگیزی می باشد، حال اگر یک پروتکل برای کنترل دسترسی به رسانه باشد که وظیفه مدیریت دسترسی های به حجم عظیمی از رسانه ها را انجام دهد، می تواند تاثیر زیادی در بهبود کارایی این مدل از شبکه ها داشته باشد.

مصرف انرژی و تاخیر در شبکه حسگر بدنی (BAN)

در شبکه های بدنی برای پروتکل MAC نگرانی های اصلی که وجود دارند، مصرف انرژی زیاد و تاخیر می باشد. ماژول های رادیویی هشدار دهنده متصل به دستگاه های حسگر به خاطر هزینه پایینی که دارند، می توانند نقش بسزایی در افزایش میزان خواب یک نود BAN و همچنین افزایش طول عمر شبکه با کاهش میزان مصرف انرژی در حالت فعال و غیرفعال داشته باشند.

ارائه یک پروتکل MAC جدید در شبکه WBAN با انرژی کارآمد

در این مقاله ما با استفاده از باند خارج و به وسیله یک مکانیسم خطری هماهنگ و متمرکز، یک پروتکل جدید برای شبکه های بدنی بی سیم ارائه می دهیم و آن را با تعدادی از پروتکل های MAC موجود، در نرم افزار شبیه ساز NS2 مقایسه می کنیم. نتایج حاصل از شبیه سازی های انجام شده، کارآمد بودن روش ما از نظر کاهش میزان مصرف انرژی و تاخیر را به خوبی نشان می دهد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
باکس دانلود
شناسه:
۲۴۴۹
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در NS۲ - فیلم آموزش اجرای دارد - مقاله اصلی آماده دانلود است
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    صابر اسدی پنجشنبه , 9 آذر

    سلام پروتکل MAC با انرژی کارآمد برای شبکه WBAN رو میشه با نرم افزار ++ OMNET هم انجامش داد.