مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در OPNET - فیلم آموزشی مرحله به مرحله فارسی دارد - مقاله اصلی آماده دانلود است

۳۵۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی ارزیابی پارامتر های کیفیت سرویس در شبکه ATM با OPNET

تصویر atm-network-qos-opnet_2554_1 شبیه سازی ارزیابی پارامتر های کیفیت سرویس در شبکه ATM با OPNET

ارزیابی پارامتر های کیفیت سرویس در شبکه ATM

در این بخش پروژه شبیه سازی ارزیابی پارامتر های کیفیت سرویس در شبکه ATM را به همراه یک فیلم آموزشی آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار OPNET یا عنوان مقاله ATM Network QoS Parameters and Performance Analysis using OPNET Simulator ارائه شده است. در ادامه می توانید مقاله اصلی را به صورت رایگان از بخش دانلود سایت دریافت و توضیحاتی در مورد شبکه های ATM مطالعه نمائید و در انتها فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی در محیط شبیه ساز OPNET را به صورت آنلاین مشاهده نمایید.

طراحی شبکه های ATM

طراحان شبکه ATM را هم برای شبکه LAN و هم برای شبکه WAN طراحی نموده اند و هدف از این طراحی این بوده است که شبکه ATM بتواند به صورت سراسری جایگزین شبکه های فعلی شود، اما به دلیل هزینه های زیادی که ATM دارد و همچنین به خاطر این که طراحی شبکه های ATM همچون Ethernet و Token Ring قدیمی و بر مبنای پروتکل TCP/IP می باشد، تصمیم گرفته شد تا از شبکه های ATM و TCP/IP در کنار هم اسفاده شود. یعنی به منظور اتصال ATM بر پایه ای معماری TCP/IP، از شبکه ATM در زیر ساخت شبکه (BACK BONE) استفاده شود. در این میان یک مشکل اساسی بوجود می آید و آن هم این است که در نوع معماری شبکه ATM و TCP/IP تفاوت عمده ایی وجود دارد.

کیفیت سرویس در شبکه ATM

شبکه ATM مبتنی بر اتصال است و از QOS یا همان کیفیت سرویس نیز پشتیبانی می کند اما هیچ تضمینی برای کیفیت سرویس ارائه شده توسط TCP/IP که فاقد اتصال (ConnectionLess) می باشد، وجود ندارد. تفاوتی که در بالا ذکر باعث افزوده شدن یک چالش جدید به چالش های مهندسین و محققین شبکه می شود. به طور کلی دو مدل مختلف به منطور اجرای IP روی ATM وجود دارد که این دو مدل ناشی از دو نگاه از دو جهت مختلف به رابطه لایه ATM و IP است.

استفاده از ATM در شبکه های نسل جدید

امکان استفاده از سرویس جدا شده داده ایی، صوتی و تصویری با کمک تکنولوژی ATM فراهم می شود و به دلیل این که IP دارای سابقه چندین ساله است، تعداد برنامه ها و فعالیت هایی که بر مبنای IP ایجاد شده اند بسیار زیاد است. با این حال اکثر محققین و مهندسین شرکت های مخابراتی، ارسال ترافیک های IP بر روی شبکه فیزیکی ATM را جزء روش های پیاده سازی نسل جدید اینترنت می دانند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
باکس دانلود
شناسه:
۲۵۵۴
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در OPNET - فیلم آموزشی مرحله به مرحله فارسی دارد - مقاله اصلی آماده دانلود است
قیمت:
۳۵۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    همایون درخشان چهارشنبه , 18 بهمن

    سلام یک فیلم آموزشی رایگان در مورد شبکه ATM می خواستم دارید اگه هست میشه آدرسشو بدین ممنون.

  2. تصویر آواتار کاربر 0
    بهروز مقدم شنبه , 5 اسفند

    سلام در مورد شبکه های ATM یه فیلم آموزشی کوتاه دارید ؟