مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، fis فایل فازی و فیلم آموزشی ۱۶ دقیقه ای از توضیح کدها دارد

۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

طبقه بندی و مدیریت گره معیوب با قانون فازی در شبکه WSN با متلب

  • پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۰
  • بازدید ۱۹۱ نفر

تصویر classification-defective-nodes-wsn-matlab_6853_1 طبقه بندی و مدیریت گره معیوب با قانون فازی در شبکه WSN با متلب

طبقه بندی و مدیریت گره معیوب در شبکه WSN با MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی طبقه بندی و مدیریت گره معیوب با قانون فازی در شبکه WSN با نرم افزار MATLAB را به همراه فیلم آموزشی توضیح کدها آماده کرده ایم که براساس یک مقاله ISI با عنوان Fuzzy rule-based faulty node classification and management scheme for large scale wireless sensor networks انجام شده است. در ادامه توضیحاتی از چکیده مقاله ارائه شده و قسمتی از فیلم آموزشی به همراه تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

خرابی گره ها در شبکه WSN

در یک شبکه حسگر بی سیم (WSN) احتمال خرابی گره با افزایش تعداد گره های حسگر در شبکه افزایش می یابد. کیفیت سرویس (QoS) در شبکه های حسگر بی سیم به شدت تحت تاثیر گره های حسگر معیوب قرار می گیرد. اگر بتوان گره های حسگر معیوب را شناسایی کرد و مجددا برای عملیات شبکه مورد استفاده قرار داد، کیفیت خدمات گره های حسگر را می توان بهبود بخشید و طول دوره نظارت در شبکه نیز پایدار خواهد بود. شناسایی گره های معیوب در WSN مستقر شده به دلیل ماهیت بداهه و نامرئی بودن وضعیت در حال اجرا داخلی، بسیار مهم حیاتی است. علاوه بر این، بیشتر روش های سنتی تشخیص خطا در شبکه های بی سیم، عدم قطعیت هایی را که در محیط WSN در طول دوره تشخیص عیب به ارث می رسد، در نظر نمی گیرد. روش های سنتی تشخیص خطا از دقت تشخیص پایین و عملکرد ضعیف رنج می برند.

تصویر classification-defective-nodes-wsn-matlab_6853_2 طبقه بندی و مدیریت گره معیوب با قانون فازی در شبکه WSN با متلب

شکل مدیریت حالت فعال و خواب بودن نودها

طبقه بندی و مدیریت گره معیوب

برای پرداختن به این مسائل، ما یک طرح طبقه بندی و مدیریت گره معیوب مبتنی بر قانون فازی را برای WSN‌ ها پیشنهاد می کنیم که می تواند گره های حسگر معیوب را با توجه به وضعیت خطا شناسایی و دوباره استفاده کند. به منظور غلبه بر عدم قطعیت هایی که در محیط شبکه های حسگر بی سیم به ارث رسیده اند، از یک روش مبتنی بر منطق فازی (Fuzzy Logic) استفاده می شود. موتور رابط فازی گره های مختلف را با توجه به تابع عضویت انتخاب شده دسته بندی می کند و فازی ساز یک کنترل غیر فازی را برای بازیابی انواع مختلف گره ها ایجاد می کند. علاوه بر این، ما از یک روش مسیریابی استفاده کردیم که از گره های معیوب بازیابی شده در طول فرآیند مسیریابی داده ها استفاده مجدد می کند. ما آزمایش های گسترده‌ ای را بر روی طرح پیشنهادی با استفاده از سناریو های مختلف شبکه انجام دادیم. نتایج شبیه سازی با نرم افزار MATLAB اثر بخشی الگوریتم پیشنهادی را از نظر معیار های مختلف عملکرد نشان می دهد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
تصویر 12
تصویر 13
باکس دانلود
شناسه:
۶۸۵۳
توضیحات:
m فایل متلب ، fis فایل فازی و فیلم آموزشی ۱۶ دقیقه ای از توضیح کدها دارد
قیمت:
۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است