مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، نمودار ها و فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

مسیریابی مبتنی بر خوشه بندی برای سینک متحرک در شبکه WSN با NS2

تصویر cluster-based-routing-mobile-sink-wsn-ns2_4449_1 مسیریابی مبتنی بر خوشه بندی برای سینک متحرک در شبکه WSN با NS2

مسیریابی مبتنی بر خوشه بندی برای سینک متحرک با NS2

در این بخش پروژه شبیه سازی مسیریابی مبتنی بر خوشه بندی برای سینک متحرک در شبکه WSN در حضور گره مزاحم با نرم افزار NS2 آماده کرده ایم که بر اساس مقاله Cluster-Based Routing for the Mobile Sink in Wireless Sensor Networks With Obstacles انجام شده که یک مقاله معتبر و ISI است. در ادامه به توضیحاتی از چیکده مقاله پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی به همراه لینک دانلود رایگان مقاله مرجع قرار داده شده است.

سینک متحرک در شبکه WSN

در شبکه های حسگر بی سیم (WSNs)، مزایای استفاده از سینک متحرک (Sink Mobility) برای افزایش طول عمر شبکه (Lifetime) به خوبی شناخته شده است. در محیط های فیزیکی، انواع موانع یا گره های مزاحم می تواند در حوزه سنجش، بسته های رد و بدل شده بین گره ها و سینک را از بین برده و مانع از رسیدن آنها به مقصد باشند. بنابراین، این امر یک چالش مهم برای پژوهشگران است که چگونه به طور موثر، ارسال سینک متحرک (Mobile Sink) برای پیدا کردن یک مانع (گره مزاحم) که از کوتاه ترین مسیر اجتناب می کند، صورت می گیرد.

مسیریابی سینک متحرک مبتنی بر خوشه بندی

این مقاله یک مکانیزم مسیریابی با صرفه جویی در مصرف انرژی شبکه را بر اساس روشی مبتنی بر خوشه بندی برای سینک متحرک در شبکه حسگر بی سیم (WSN) در حضور گره مزاحم ارائه می دهد. با توجه به استفاده از روشی مبتنی بر خوشه بندی، گره ها به عنوان سرخوشه انتخاب شده و داده های جمع آوری شده از اعضای خوشه خود را به سینک متحرک انتقال می دهند.

جمع آوری داده ها در حضور گره های مزاحم

در این مقاله، سینک متحرک در مسیر تعین شده، جمع آوری داده ها را به صورت دوره ای از محل اولیه خود شروع می کند، سپس به طور مستقیم داده ها را از این سر خوشه ها در محدوده تک گامی (Single-hop) جمع کرده و در نهایت به محل شروع اولیه باز می گردد. با این حال، به دلیل پیچیدگی برنامه ریزی برای مشکل حضور گره های مزاحم در شبکه های WSN ، حل این مسئله چالش برانگیز با الگوریتم های معمولی دشوار است.

شبیه سازی روش پیشنهادی

برای برطرف کردن این مسئله، ما مکانیزم برنامه ریزی کارآمد را براساس نمودارهای اندازه گیری در این مقاله پیشنهاد می کنیم. براساس نمودار اندازه گیری شده، ما یک الگوریتم سیار برنامه ریزی شده برای سینک متحرک ارائه می دهیم تا بتوانیم گره مزاحم که مانع از یافتن کوتاه ترین مسیر در شبکه می شود را پیدا کنیم. نتایج شبیه سازی با نرم افزار NS2 اثربخشی روش ما را تأیید می کند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
تصویر 12
باکس دانلود
شناسه:
۴۴۴۹
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، نمودار ها و فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است