مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب دارد

۱۶۴,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی خوشه بندی شبکه حسگر بی سیم با محاسبه مصرف انرژی در متلب

تصویر clustering-wsn-calculating-energy-consumption-matlab_2487_1 شبیه سازی خوشه بندی شبکه حسگر بی سیم با محاسبه مصرف انرژی در متلب

خوشه بندی شبکه حسگر بی سیم با محاسبه مصرف انرژی

در این بخش پروژه شبیه سازی خوشه بندی شبکه حسگر بی سیم با محاسبه مصرف انرژی را با استفاده از نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد پروژه و همچنین فیلم تصاویری از خروجی پروژه را به صورت آنلاین مشاهده نمایید.

شبکه حسگر بی سیم

WSN یا شبکه های حسگر بی سیم جزء سیستم های خود مختار، خود سازمانده و همچنین توزیع می باشد که این شبکه از تعداد زیادی نود های حسگر کوچک تشکیل شده است. نود های حسگر در منابع انرژی، پردازش و محاسباتی، محدودیت هایی دارند. نظارت بر روی شرایط محیط، کاربرد های نظامی، جمع آوری داده هایی مانند دمای هوا، فشار و غیره مواردی هستند که از شبکه های حسگر بیسیم یا WSN ها در آن ها استفاده می شود. برای کنترل و اداره این شبکه ها باید چالش هایی هم چون تحمل خرابی، استحکام، یافتن راه حل هایی که از نظر مقایس پذیری و مصرف انرژی کارآمد باشند، در نظر گرفته شود.

خوشه بندی در شبکه حسگر بی سیم

یکی از روش هایی که برای چالش های بالا مناسب است، استفاده از خوشه بندی شبکه حسگر بی سیم می باشد. در این روش نود ها هر کدام به نود های کوچکتر تقسیم می شوند که این نودهای کوچکتر خوشه نامیده می شوند. در هر خوشه یک سرخوشه انتخاب می شود و اطلاعاتی که توسط حسگرها جمع آوری شده اند در هر خوشه به سرخوشه فرستاده می شوند و در نهایت سرخوشه نیز با جمع آوری اطلاعات بدست آمده آنها به صورت مستقیم و یا با استفاده از سرخوشه های همسایه به سینک که محل پردازش اطلاعات می باشد می فرستند.

سینک محلی است که داده ها در آن پردازش و بررسی می شوند و همچنین آخرین کاربر می تواند به آنها دسترسی پیدا کند. افزایش مقیاس پذیری، طول عمر سیستم، کارایی انرژی مزایای استفاده از خوشه بندی می باشند. همچنین با استفاده از خوشه بندی می توان تنظیمات مسیریابی محلی و همچنین توپولوژی شبکه متعادل را انجام داد. سرخوشه ها می توانند فعالیت ها را در خوشه ها زمانبندی نماییند تا در زمان مناسب انجام شود.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
باکس دانلود
شناسه:
۲۴۸۷
توضیحات:
m فایل متلب دارد
قیمت:
۱۶۴,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۴ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  رامین جعفری شنبه , 2 دی

  سلام در بیشتر جاها دیدم که مصرف انرژی تو شبکه های حسگر بیسیم مطرح میشه یعنی تو شبکه های ادهاک هم کاربردی داره ؟

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  پریسا شنبه , 15 اردیبهشت

  با سلام میخواستم ببینم تمام برنامه نویس مربوطه به شبیه سازی خوشه بندی شبکه حسگر بی سیم با محاسبه مصرف انرژی در متلب را داراست و در حین اجرا مشکل پیدا نمی کند؟

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهشنبه , 15 اردیبهشت

   این مورد تمام کد نویسی انجام شده در متلب رو داره و هنگام اجرا هم هیچ مشکلی نداره و خروجی ها به درستی ایجاد می شوند

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  میلاد یکشنبه , 5 خرداد

  سلام میشه توضیح بدید که با چه الگوریتمی خوشه بندی را انجام داده اید؟؟