ایجاد فایروال در شبکه SDN مبتنی بر پروتکل OpenFlow با نرم افزار Mininet

ایجاد فایروال در شبکه SDN مبتنی بر پروتکل OpenFlow با نرم افزار Mininet

ایجاد فایروال در شبکه SDN مبتنی بر پروتکل OpenFlow با Mininet

در این بخش پروژه شبیه سازی ایجاد فایروال در شبکه SDN مبتنی بر پروتکل OpenFlow با نرم افزار Mininet و زبان پایتون آماده کرده ایم که در ادامه به برخی از چالش های شبکه SDN پرداخته و تصاویری از خروجی پروژه در محیط نرم افزار مینی نت قرار داده شده است.

هدایت بسته ها در شبکه SDN

شبکه های نرم افزار محور (Software-defined networking – SDN) برخلاف شبکه های سنتی که در آنها سطوح کنترل و داده در ابزار های زیر ساخت شبکه مثل سوئیچ ها، مسیریاب ها و غیره داخل همان ابزار هستند، این دو سطح را از هم جدا می کند و همه تصمیم های کلیدی و اصلی در مورد هدایت بسته ها در کنترلر شبکه گرفته شده و ابزار های سطح داده بسته ها را بر اساس این تصمیم ها هدایت می کنند.

چالش های امنیتی شبکه SDN

شبکه های نرم افزار محور (شبکه SDN) مزیت های بسیاری در مورد برنامه نویسی ، کنترل شبکه و اعمال سیاست ها فراهم ساخته است، اما مسائل و مشکلات امنیتی مختلفی نیز این شبکه ها را نسبت به شبکه های سنتی، تهدید می کند. برخی از چالش های امنیتی شبکه SDN که محققین بسیاری را مشغول و درگیر موضوع کرده است، عبارت اند از دسترسی غیرمجاز، نشت داده ها، تغییر داده ها، برنامه های بدخواه، منع سرویس، مسائل پیکربندی و امنیت سطح سیستم SDN و غیره می باشد.

تصاویر خروجی پروژه در محیط Mininet

ایجاد فایروال در شبکه SDN مبتنی بر پروتکل OpenFlow با نرم افزار Mininet ایجاد فایروال در شبکه SDN مبتنی بر پروتکل OpenFlow با نرم افزار Mininet ایجاد فایروال در شبکه SDN مبتنی بر پروتکل OpenFlow با نرم افزار Mininet ایجاد فایروال در شبکه SDN مبتنی بر پروتکل OpenFlow با نرم افزار Mininet ایجاد فایروال در شبکه SDN مبتنی بر پروتکل OpenFlow با نرم افزار Mininet ایجاد فایروال در شبکه SDN مبتنی بر پروتکل OpenFlow با نرم افزار Mininet ایجاد فایروال در شبکه SDN مبتنی بر پروتکل OpenFlow با نرم افزار Mininet


خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید