مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های پیاده سازی شده در NS۲ ، خروجی های به دست آمده از پروژه ، نمودار ها و فیلم نحوه اجرا دارد

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

کاهش تاخیر تحویل بسته در شبکه VANET با پروتکل مسیریابی GPSR در NS2

تصویر decrease-packet-delivery-rate-in-vanet-ns2_3925_1 کاهش تاخیر تحویل بسته در شبکه VANET با پروتکل مسیریابی GPSR در NS2

کاهش تاخیر تحویل بسته در شبکه VANET با NS2

در این بخش پروژه شبیه سازی کاهش تاخیر تحویل بسته در شبکه VANET با پروتکل مسیریابی GPSR را با نرم افزار NS2 به همراه فیلم نحوه اجرا آماده کردیم که در ادامه به توضیحاتی از معرفی پروژه و ایمنی در شبکه های ونت پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی قرار داده شده است.

ایمنی در شبکه های بین خودرویی VANET

شبکه های VANET جهت ارسال داده های مختلف در بین خودروها ایجاد شده اند. کاربرد های شبکه های ونت را می توان به سه دسته کاربرد های فعال ایمنی جاده، کاربرد های بهره وری و مدیریت ترافیک و کاربرد های اطلاعاتی – رفاهی تقسیم بندی کرد. کاربرد های ایمنی از جمله کاربرد های هستند که باید هر چه سریع تر و با تاخیر کم تر به مقصد ارسال شوند.

معرفی روش کار

در این پروژه نیز هدف ما ارائه روشی است که با توجه طول عمری که برای هر بسته بر اساس کاربرد و فاصله تا مقصد پیام مشخص شده، کانال های مناسب با تعداد کافی به خودروها اختصاص داده شود و همینطور سعی شده که بسته ها با در نظر گرفتن نوع پروتکل مسیریابی به کار رفته (در این پروژه پروتکل GPSR) تا حد امکان از طریق ارتباطات خودرو به خودرو (V2V) ارسال گردد.

اما اگر با توجه به طول عمر بسته امکان تحویل به موقع بسته فراهم نباشد (به دلیل کمبود خودرو در جاده ها و یا تاخیر زیاد ناشی از ارتباطات V2V) آنگاه بسته ها به RSU کنار جاده ای که از ارتباطات سلولی سریع مثل شبکه LTE ، شبکه LTE-A (سیستم LTE پیشرفته یا LTE-Advanced) و یا شبکه 5G استفاده می کنند، تحویل داده می شوند تا به صورت سریع به مقصد برسند. همچنین در حین ارسال در ارتباطات V2V اگر مشاهده شود که طول عمر بسته وارد ناحیه بحرانی شده، بسته سریعا به RSU تحویل داده می شود تا از آن طریق به موقع به مقصد برسد.

معرفی شبیه سازی

ما روش خود را به صورت پروتکلی به نام PVANET در شبکه ادهاک خودرویی یا ونت در محیط شهری با دو حالت بدون مسیریابی GPSR و با مسیریابی GPSR با نرم افزار NS2 طراحی و مورد بررسی قرار دادیم و با پروتکل مسیریابی GPSR و یک مقاله مرجع (D2D) مورد ارزیابی و مقایسه قرار دادیم که نمودار حاصله خروجی را نشان می دهد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
باکس دانلود
شناسه:
۳۹۲۵
توضیحات:
فایل های پیاده سازی شده در NS۲ ، خروجی های به دست آمده از پروژه ، نمودار ها و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    میثم احمدی نژاد پنجشنبه , 23 اسفند

    سلام دوستان برای یادگیری ns2 از چه کتابی باید استفاده کنم که سطح یادگیریمو بتونه ببره بالا میشه برام معرفی کنید. با تشکر