مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، خروجی های به دست آمده ، نمودار ها و فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن دارد

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

تنظیم عمق و جایگزینی سنسور ها در شبکه حسگر بی سیم زیر آبی با NS2

تصویر depth-adjustment-replacement-uwsn-ns2_6888_1 تنظیم عمق و جایگزینی سنسور ها در شبکه حسگر بی سیم زیر آبی با NS2

تنظیم عمق و جایگزینی سنسور ها در شبکه زیر آبی با NS2

در این بخش پروژه شبیه سازی تنظیم عمق و جایگزینی سنسور ها در شبکه حسگر بی سیم زیر آبی با نرم افزار NS2 آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از معرفی پروژه ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

بهبود طول عمر شبکه UWSN با جایگزینی گره

با توجه به اینکه حوزه اکتشاف اقیانوس روز به روز محبوب تر می شود، شبکه های حسگر بی سیم زیر آب (Underwater Wireless Sensor Networks – UWSN) اخیرا توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. در شبکه های UWSN تعداد زیادی از گره ها در عمق های مختلف مستقر می شوند، بدین معنی است که پس از استقرار، جایگزینی یا شارژ مجدد آنها به دلیل پیچیدگی محیط زیر آب دشوار خواهد بود. بنابراین، راه های بهبود طول عمر شبکه های UWSN یکی از موضوعات مهم و چالش برانگیز است که باید مورد مطالعه قرار گیرد. از آنجایی که گره های حسگر در عمق های مختلفی توزیع می شوند، انرژی گره هایی که نزدیک به سطح افقی هستند، با توجه به اینکه باید داده های بیشتری را هدایت کنند، سریع تر از دیگر گره ها به اتمام خواهد رسید. مصرف نا متعادل انرژی باعث کاهش طول عمر شبکه می شود. برای رسیدگی به این موضوع، ما در این پروژه یک الگوریتم مسیریابی کنترل شده با عمق برای شبکه های حسگر بی سیم زیر آب ارائه می کنیم. در الگوریتم پیشنهادی گره هایی را که انرژی کمی دارند، با گره هایی که انرژی بیشتری دارند با استفاده از تنظیم عمق آنها جایگزین می کنیم تا به مصرف متعادل انرژی در میان کل شبکه دست پیدا کنیم. نتایج شبیه سازی با نرم افزار NS2 نشان می دهد که الگوریتم پیشنهادی در مقایسه با دیگر روش های مشابه، طول عمر کل شبکه را به طور موثری بهبود می بخشد.

تصویر depth-adjustment-replacement-uwsn-ns2_6888_2 تنظیم عمق و جایگزینی سنسور ها در شبکه حسگر بی سیم زیر آبی با NS2

شکل جایگزینی گره

شبیه سازی با نرم افزار NS2

ما به ارزیابی عملکرد الگوریتم پیشنهادی خود پرداخته و آن را با پروتکل DCR و پروتکل DBR مقایسه می کنیم. در این پروژه شبیه سازی های خود را با استفاده از نرم افزار شبیه ساز شبکه NS2 انجام می دهم. به منظور شبیه سازی تضعیف در ارتباطات صوتی، از ابزار Aqua-Sim استفاده می کنم. ابزار Aqua-Sim بر روی نرم افزار NS2 توسعه داده شده و می تواند به طور کار آمدی میرایی سیگنال صوتی و برخورد بسته ها را در شبکه های حسگر زیر آب (UWSN) شبیه سازی کند. در شبیه سازی های این پروژه گره های حسگر به صورت تصادفی در یک مساحت سه بعدی با ابعاد 1500 متر * 1500 متر * 1500 متر مستقر شده اند. یک یا چندین گره چاهک در سطح آب مستقر شده اند، و فرض می کنیم که تمام گره های چاهک پس از استقرار، ثابت هستند. فرض می کنیم که تمام گره های حسگر محدوده ارتباطی یکسانی به شعاع 250 متر، نرخ داده ای برابر با 50 کیلوبیت بر ثانیه، و پروتکل CSMA MAC دارند. نرخ تولید بسته برای هر گره حسگر برابر با یک بسته در هر ثانیه است. همچنین ما فرض می کنیم که اندازه بسته داده برابر با 50 بایت است. از آنجایی که در حالت بیکاری، مقدار مصرف انرژی برای تمام گره ها برابر و یکسان است، از این رو برای سادگی مصرف انرژی در حالت بیکاری را در نظر نمی گیریم. مقدار مصرف انرژی در حالت ارسال و دریافت به ترتیب برابر با 2 و 0.1 وات است. و هر گره مقدار انرژی اولیه برابر با 60 وات ساعت دارد و در هر حرکت عمودی نیز 15 ژول بر متر انرژی مصرف می کند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
باکس دانلود
شناسه:
۶۸۸۸
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، خروجی های به دست آمده ، نمودار ها و فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن دارد
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است