مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در OPNET ۱۷.۵ - فیلم نحوه اجرا و ترجمه مقاله دارد - مقاله پایه آماده دانلود است

۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

تشخیص نفوذ در مقابل حملات DDOS در محیط رایانش ابری با OPNET

تصویر idds-ddos-cloud-computing-opnet_6731_1 تشخیص نفوذ در مقابل حملات DDOS در محیط رایانش ابری با OPNET

تشخیص نفوذ در مقابل حملات DDOS در محاسبات ابری با آپنت

در این بخش پروژه شبیه سازی تشخیص نفوذ در مقابل حملات DDOS در محیط رایانش ابری با نرم افزار OPNET آماده کرده ایم که براساس مقاله A Cooperative Intrusion Detection System Framework for Cloud Computing Networks انجام شده است. در ادامه توضیحاتی از چکیده مقاله ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

امنیت اطلاعات در محاسبات ابری

رایانش ابری (Cloud Computing) یک تکنولوژی نوظهور در ارائه خدمات از طریق اینترنت است. منظور از رایانش ابری این است که می توانیم به صورت اشتراکی از برنامه ها و منابع یک محیط شبکه به منظور انجام یک کار بدون اینکه مالکیت و مدیریت منابع شبکه و برنامه ها برای ما مهم باشد، استفاده کنیم. یکی از مهم ترین دغدغه کاربران در رایانش ابری، امنیت اطلاعات و نفوذ پذیری این سیستم است. در صنعت IT اولین عاملی که موفقیت یک سیستم را تضمین می کند امنیت اطلاعات می باشد. برای این کار ارائه خدمات امن و قابل اعتماد یک مسئله مهم و حائز اهمیت در محیط رایانش ابری است.

حملات DDOS در شبکه رایانش ابری

یکی از مسائل امنیتی در شبکه رایانش ابری این است که به چه صورت بتواینم تاثیر حملات DDOS را در محیط رایانش ابری کاهش دهیم. حملات DDOS یک حمله توزیع شده ای از حملات DOS می باشد در آن نفوذگر با ایجاد ترافیک بی مورد حجم بالایی از منابع سرویس دهنده و پهنای باند شبکه را مصرف می کند و تا حدی که آن سرویس غیرقابل استفاده می شود. در این مقاله جهت مقابله با این حملات یک چارچوب همکاری سیستم تشخیص نفوذ (IDS) ارائه شده است. بدین ترتیب سیستم IDS که در هر قسمتی از محیط رایانش ابری قرار گرفته اند ترافیک شبکه را جمع آوری می کند و این ترافیک را آنالیز می کند و IDS ها از طریق تبادل هشدار با یکدیگر همکاری می کنند. در صورتی که در قسمتی از شبکه حمله رخ داده باشد حمله را شناسایی کرده و به سرور مرکزی گزارش می دهند و بدین ترتیب اثر حملات DDOS کاهش پیدا می کند.

توجه: در صورتی که نرم افزار OPNET 17.5 را با لایسنس معتبر نصب و فعالسازی کرده اید، این پروژه را خریداری نمایید.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
باکس دانلود
شناسه:
۶۷۳۱
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در OPNET ۱۷.۵ - فیلم نحوه اجرا و ترجمه مقاله دارد - مقاله پایه آماده دانلود است
قیمت:
۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است