مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد

۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

تخمین هدف در رادار MIMO توزیع شده با مدلسازی پراکنده در نرم افزار متلب

تصویر estimated-target-distributed-mimo-radar_2905_1 تخمین هدف در رادار MIMO توزیع شده با مدلسازی پراکنده در نرم افزار متلب

تخمین هدف در رادار MIMO توزیع شده با مدلسازی پراکنده

در این بخش پروژه تخمین هدف در رادار MIMO توزیع شده با مدلسازی پراکنده را برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار MATLAB شبیه سازی شده که در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد این پروژه مخابراتی را بررسی و فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی را مشاهده کنید.

معرفی رادار های مایمو (MIMO)

مایمو (به انگلیسی: MIMO) یک سامانه رادار چند آنتنی می باشد که قادر است تا شکل موج های دلخواهی را از هر عنصر آنتن بفرستد. از جمله قابلیت های این رادار می توان به بهبود دقت اندازه گیری، کاهش محو شدگی و جلوگیری از تداخل و پارازیت اشاره نمود. میزان کارایی سامانه های رادار با درجات آزادی ایجاد شده توسط رادار مایمو از جنبه های مختلفی بهبود می یابد. مدت هاست که روش استفاده از چند فرستنده و چنده گیرنده راداری تحت عنوان رادار Multistatic و یا همان چند پایه ایی مطرح است. هر یک از گیرنده ها در این رادار ها سیگنال های دریافتی را به صورت مجرا پردازش می کنند و نتایج بدست آمده از این پردازش را به یک مرکز پردازشی می فرستند که در نهایت با ترکیب داده ها، بهبود پارامتر های تخمین زده شده مورد بررسی قرار می گیرد.

سیستم چند ورودی – چند خروجی (MIMO)

پردازش هم زمان سیگنال های راداری دریافتی در گیرنده که در مخابرات چند ورودی – چند خروجی (MIMO – Multiple Input – Multiple Output) مطرح می شود، در اوایل دهه حاضر شروع شد و به سرعت نام رادار چند ورودی – چند خروجی را به خود گرفت. در این رادار ها از شکل موج های متعامد و المان های آنتنی همه جهته و پردازش همدوس در گیرنده ها استفاده می شود. از آن تاریخ تا به امروز تحقیق و مطالعه بر روی رادار مایمو گسترش یافته و به تدریج دو جهت گیری متفاون پیدا کرده است که باعث می شود تا دو ساختار مختلف از رادار مایمو مورد بررسی قرار گیرد و این دو ساختار عبارت اند از: رادار با آنتن های دور از یک دیگر و رادار با آنتن ها هم مکان. در رادار هایی که آنتن های آن از هم دور هستند، الگوی آنتن ها همه جهته بوده و از چندگانگی فضایی و چندگانگی RCS بهره گرفته می شود.

رادار چند پایه ایی غیر فعال

رادار چند پایه ایی غیر فعال از جمله رادار هایی چند پایه ایی است که از مدت ها قبل مورد توجه بوده است و این رادارها علارغم داشتن مزیت هایی همچون هزینه پایین و احتمال آشکار شدن کم، مشکلاتی مانند نقاط کور و همچنین زمان انتگرال گیری طولانی را نیز دارند. از آن جا که در این رادار ها از فرستنده هایی استفاده می شود که به شکل ذاتی بر هم متعامدند و الگوری آنتن های ارسال کننده در این فرستنده ها به صورت همه جهته و یا نزدیک به آن می باشد، می توان رادار MIMO یا مایمو غیرفعال را در آن طراحی کرد که این نوع پردازش می تواند باعث کاهش مشکلات رادار های غیر فعال شود.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
باکس دانلود
شناسه:
۲۹۰۵
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    محمد رحمانی یکشنبه , 22 بهمن

    سلام به نظر شما نرم افزار اکتاو و آر از نرم افزار متلب بهتره یا نه ؟