آموزش پیاده سازی پروتکل Ethernet در شبکه به صورت تصویری

 • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
 • بازدید ۲,۲۵۱ نفر

تصویر ethernet-protocol-implementation-training_3361 آموزش پیاده سازی پروتکل Ethernet در شبکه به صورت تصویری

آموزش پیاده سازی پروتکل Ethernet

در این بخش دانلود رایگان مقاله آموزش پیاده سازی پروتکل Ethernet در شبکه را به زبان فارسی و به صورت تصویری مرحله به مرحله آماده کردیم که در قالب 8 فصل و 333 صفحه تهیه شده است. بخش های اولیه این مقاله در مورد آشنایی با پروتکل ارتباطی Ethernet بوده و اواخر آن نیز به پیاده سازی عملی اختصاص داده شده است. در ادامه به معرفی محتوای این مقاله آموزشی شبکه پرداخته و سرفصل های آن به همراه لینک دانلود رایگان قرار داده شده است.

مطالعه و پیاده سازی پروتکل Ethernet

مطالعه و پیاده سازی پروتکل Ethernet در قالب مفهوم شبکه های کامپیوتری انجام می شود و به جهت دست یابی به شناخت و درک صحیح از کارایی این پروتکل، اطلاع داشتن از مفاهیم شبکه های کامپیوتری امری ضروری به نظر می رسد. در فصل دوم مقاله حاضر، به مروری بر مفاهیم، اصطلاحات و همچنین تجهیزات معروف بکار گرفته شده در شبکه های کامپیوتری پرداخته می شود.

فصل سوم مربوط به تاریخچه تکنولوژی Ethernet ، شرکت ها و کسانی که این پروتکل را توسعه داده اند و همینطور روند تکامل پروتکل اترنت می باشد. در بخش های اولیه فصل چهارم، اصطلاحات و واژه هایی که در رابطه با شبکه های کامپیوتری و پروتکل اترنت استفاده می شوند، در قالب یک جدول جمع اوری شده اند.

مدل OSI و مدل TCP/IP

ادامه فصل سوم، دو مدل رایج به منطور توصیف مفهومی شبکه های کامپیوتری یعنی مدل OSI و مدل TCP/IP را پوشش می دهد و معرفی و جایگاه پروتکل Ethernet در شبکه و همینطور نقشی که در کنار دیگر پروتکل ها دارد را مورد بررسی قرار می دهیم.

اترنت نهفته و اترنت صنعتی

در قسمت بعدی برای آشنایی مقدماتی با پروتکل اترنت ، به صورت خلاصه وار مشخصاتی از این پروتکل ارائه می شود. همچنین در آخر این فصل در باره دو دسته بندی کاربردی اترنت نهفته و اترنت صنعتی تشریح شده است. فصل ششم طراحی سخت افزار Ethernet و همینطور روش های طراحی سخت افزار بوسیله تراشه های موجود در بازار دنیا را مورد بررسی قرار می دهد.

تراشه ENC28J60

با توجه به اینکه در پروژه این مقاله از تراشه ENC28J60 استفاده می شود، فصل هفتم با در نظر گرفتن دیتاشیت این تراشه، اطلاعات مورد نیاز به منطور پیاده سازی این تراشه را ارائه داده است.

پروژه عملی

در آخر در فصل هشتم با توجه به آموخته های خود در فصول قبلی مقاله، پروژه ای عملی و کاربردی برای پیاده سازی یک وب سرور طراحی و آن را به شکل عملی آزمایش خواهیم کرد. در بخش پیوست های مقاله نیز به نکات جانبی مانند ساخت کابل شبکه و تجهیزات کمکی بکار رفته در شبکه ایترنت اشاره خواهیم نمود.

فهرست مطالب مقاله آموزش پیاده سازی پروتکل Ethernet

 • فصل اول: مقدمه و معرفی
 • فصل دوم: اصول شبکه های کامپیوتری
 • فصل سوم: تاریخچه
 • فصل چهارم: ایترنت
 • فصل پنجم: نرم افزار
 • فصل ششم: سخت افزار
 • فصل هفتم: تراشه ENC28J60
 • فصل هشتم: پیاده سازی عملی ایترنت
 

باکس دانلود
شناسه:
۳۳۶۱
صفحات:
۳۳۳
زبان:
فارسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۱۳.۲ مگابایت
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  موسوی پنجشنبه , 1 اسفند

  متشکرم. کتاب واقعا عالی بود. بی نظیر