مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در opnet و فیلم آموزشی مرحله به مرحله از روند شبیه سازی به زبان فارسی دارد

۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

ارزیابی عملکرد پروتکل های مسیریابی شبکه MANET در کاربرد های VOIP با OPNET

تصویر manet-routing-protocols-in-voip-opnet_6509_1 ارزیابی عملکرد پروتکل های مسیریابی شبکه MANET در کاربرد های VOIP با OPNET

ارزیابی عملکرد پروتکل های مسیریابی شبکه MANET در کاربرد های VOIP

در این بخش پروژه شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل های مسیریابی شبکه MANET در کاربرد های VOIP با نرم افزار OPNET به همراه فیلم آموزشی مرحله به مرحله فارسی آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از معرفی پروژه ارائه شده و تصاویر خروجی پروژه در محیط آپنت به همراه قسمتی از فیلم آموزشی قرار داده شده است.

شبکه موردی سیار (Ad Hoc)

شبکه موردی سیار (Mobile Ad Hoc Network) شبکه ای است که توسط میزبان های (Host) بی سیم که می توانند سیار هم باشند تشکیل می شود. در این شبکه ها لزوما از هیچ زیرساخت پیش ساخته ای استفاده نمی شود. بدین معنا که هیچ زیرساختی مانند یک ایستگاه مرکزی، مسیریاب، سوئیچ و یا هر چیز دیگری که در دیگر شبکه ها از آنها برای کمک به ساختار شبکه استفاده می شود، وجود ندارد. بلکه فقط تعدادی گره (Node) بی سیم هستند که از طریق ارتباط با گره های همسایه به گره های غیرهمسایه متصل می گردند. در شبکه های موردی، سیار بودن گره ها ممکن است باعث تغییر مسیر بین دو گره شود. همین امر است که باعث تمایز این شبکه ها از دیگر شبکه های بی سیم می شود. با وجود تمامی این مشکلات، از شبکه های موردی در موارد بسیاری استفاده می شود. دلیل این امر سرعت و آسانی پیاده سازی این شبکه و همچنین عدم وابستگی آن به ساختارهای از پیش بنا شده است. از موارد استفاده شبکه های موردی می توان به کاربردهای شخصی مانند اتصال لپ تاپ ها به یکدیگر، کاربردهای عمومی مانند ارتباط وسائل نقلیه و تاکسی ها، کاربردهای نظامی مانند ارتش و ارتباط ناوگان جنگی و کاربردهای اضطراری مانند عملیات امداد و نجات اشاره کرد.

استفاده از خدمات VOIP در شبکه ادهاک (MANET)

با توسعه خدمات اینترنتی ویپ (Voice Over IP – VOIP) که نقش اصلی را در کاهش هزینه های تلفنی ایفا می کند، می توان مشاهده کرد که از زمانی که تقاضای VOIP در شبکه های بیسیم توسعه پیدا کرده، نیاز به استفاده از VOIP از طریق شبکه Ad-Hoc موبایل (MANET) بیشتر شده است. ما سه پروتکل مسیریابی ، یعنی پروتکل AODV ، پروتکل OLSR و پروتکل TORA را در محیط نرم افزار شبیه ساز OPNET مقایسه می کنیم. عملکرد این پروتکل های مسیریابی توسط چهار فاکتور مورد بررسی قرار می گیرد: بار شبکه، تاخیر، بازدهی، لرزش. همه این سه پروتکل مسیریابی با استفاده از برخی از ماتریس های عملکردی توصیف می شوند، بررسی مقایسه ای پروتکل ها انجام خواهد شد و در نهایت نتیجه گیری خواهد شد که کدام پروتکل مسیریابی برای شبکه MANET در کاربرد های VOIP بهتر عمل می کند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
باکس دانلود
شناسه:
۶۵۰۹
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در opnet و فیلم آموزشی مرحله به مرحله از روند شبیه سازی به زبان فارسی دارد
قیمت:
۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است