مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در OPNET - فیلم آموزشی مرحله به مرحله فارسی دارد

۳۵۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP با نرم افزار OPNET

  • یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  • بازدید ۱,۵۸۶ نفر

تصویر evaluation-mpls-protocol-voip-opnet_2542_1 شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP با نرم افزار OPNET

ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP

در این بخش پروژه شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل MPLS در سیستم VOIP را با استفاده از نرم افزار OPNET به همراه فیلم آموزشی فارسی که روند کار را به صورت مرحله به مرحله آموزش می دهد آماده کرده ایم و در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد پروژه، فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی را مشاهده نمایید.

پروتکل MPLS

گسترش و پیشرفت های اخیری پروتکل های اینترنتی یا همان Internet Protocol ها و همچنین ساخته شدن برنامه های کاربردی که از  اینترنت استفاده می کنند، باعث شده است تا این شبکه بیش از پیش پیچیده تر شود و پهنای باند بیشتری را مورد استفاده قرار دهد. استفاده از پروتکل MPLS که جدیدا در شبکه های IP اتفاق افتاده است، به عنوان یک روش جدید قادر است تا عملکرد شبکه IP را بهبود بخشد. با به کارگیری پروتکل MPLS، برای منتشر کردن بسته های داده درون شبکه می توان از برچسب به جای آدرس مقصد استفاده کرد.

QoS یا تضمین کیفیت سرویس، شبکه های خصوصی مجازی (VPN) ها و مهندسی ترافیک (TE) از ویژگی های مختلفی هستند که پروتکل MPLS از آن ها استفاده می کند. یکی از خصوصیات بارز پروتکل MPLS مهندسی ترافیک می باشد که باعث می شود تا به منظور کاهش ترافیک به وسیله مدیریت موثر و متعادل بار منابع، یک بخش حیاتی ایجاد شود. تکنولوژی MPLS به خاطر ارائه خدماتی همچون مقیاس پذیری، تاخیر کمتر، عملکرد تضمینی، مکانیزم انتقال موثر و همچنین بهبود سرعت انتقال بسته، یکی از مناسب ترین تکنولوژی هایی می باشد که برای انجام برنامه های Real-Time یا زمان واقعی مانند ویدئو کنفرانس (video Conferencing) و تلفن اینترنتی (VoIP) مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی مقاله

در این مقاله اندازه گیری ماتریس عملکرد برای نمونه تاخیر، توان عملیاتی، ناپایداری تاخیر، زمان از دست دادن بسته و پاسخ صفحه برای انواع مختلف ترافیک (داده، ویدیو، صدا) در حال حرکت در یک شبکه متراکم برای هر دو شبکه IP MPLS-TE و معمولی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.

هدف شبیه سازی انجام شده

در این پروژه برای شبیه سازی مدل هر دو شبکه از شبیه ساز OPENT استفاده شده است و هدف کلی آن ارزیابی و شبیه سازی شبکه برای این که مزایای استفاده از MPLS-TE برای برنامه های چند رسانه ایی می باشد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
باکس دانلود
شناسه:
۲۵۴۲
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در OPNET - فیلم آموزشی مرحله به مرحله فارسی دارد
قیمت:
۳۵۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    رها شجاعی فر چهارشنبه , 18 بهمن

    سلام علاوه بر پروتکل ppp و ipv6 دیگه از چه پروتکل هایی روی mpls میشه استفاده کرد.