مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در NS۲ - نتایج به دست آمده و توضیحات نحوه اجرا دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

دسترسی منصفانه در شبکه های بی سیم بر اساس پروتکل TXOP با نرم افزار NS2

  • سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶
  • بازدید ۱,۰۵۹ نفر

تصویر fair-access-ieee-802.11e-wireless-networks-ns2_3096_1 دسترسی منصفانه در شبکه های بی سیم بر اساس پروتکل TXOP با نرم افزار NS2

دسترسی منصفانه در شبکه های بی سیم

در این بخش پروژه شبیه سازی دسترسی منصفانه در شبکه های بی سیم بر اساس پروتکل TXOP را با نرم افزار NS2 آماده کردیم که با توجه به مقاله A fair access mechanism based on TXOP in IEEE 802.11e wireless networks انجام شده است. در ادامه به توضیحاتی از این مقاله پرداخته و فیلم تصاویری از خروجی این پروژه شبکه قرار داده شده و مقاله مرجع نیز به صورت رایگان قابل دانلود می باشد.

شبکه های بی سیم – استاندارد IEEE 802.11e

استاندارد IEEE 802.11e توسعه یافته استاندارد IEEE 802.11 است که کیفیت سرویس (QoS) را برای برنامه های کاربردی با نیازهایی مختلف فراهم می سازد. این استاندارد از چندین پارامتر مانند پنجره رقابتی، فاصله بین زمان و فرصت انتقال برای ایجاد تمایز سرویس در شبکه استفاده می کند. فرصت انتقال جریان (TXOP)، که نقطه تمرکز این مقاله می باشد، فاصله زمانی است که طی آن ایستگاه اجازه انتقال بسته ها را بدون هیچ گونه محدودیتی بیشتر می کند.

به وجود آمدن ناعدالتی در شبکه

هنگامی که فرصت های انتقال جریان به ایستگاه های مختلف اختصاص داده می شود، ناعدالتی در شبکه ظاهر می شود. و هنگامی که کاربرانی با نرخ داده های مختلفی در شبکه وجود داشته باشد، شبکه های IEEE 802.11e WLAN با عدم انصاف در شبکه مواجه می شوند زیرا ایستگاه های داده بالاتر اطلاعات بیشتری نسبت به مناطق پایین تر ارسال می کنند.

ایجاد TCOP جدید در شبکه

برای حل این مشکل، با ایجاد TCOP جدید و سازگار با شرایط ترافیک شبکه، چندین مکانیزم پیشنهاد شده است. در این مقاله برخی از مکانیسم های پیشنهادی مورد ارزیابی قرار گرفته و بر اساس نقاط قوت و ضعف مورد ارزیابی قرار می گیرند. مکانیزم جدیدی برای تعیین TXOP در شبکه های بی سیم IEEE 802.11e ارائه شده است. الگوریتم جدید سرعت داده، میزان خطای کانال و طول بسته داده را برای محاسبه TXOP سازگار برای ایستگاه ها در نظر می گیرد.

نتایج شبیه سازی

نتایج شبیه سازی با نرم افزار NS2 نشان می دهد که الگوریتم پیشنهادی منجر به ایجاد عدالت بهتر در شبکه می شود که این موضوع نیز باعث افزایش کارایی شبکه و همچنین کاهش تاخیر در شبکه می گردد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۳۰۹۶
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در NS۲ - نتایج به دست آمده و توضیحات نحوه اجرا دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    لیلا عبادی شنبه , 26 اسفند

    سلام پروژه مرتبط با این موضوع میشه یه عنوان دیگه با این پروتکل مشخص کنید می خوام خرید کنم.