مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد

۷۴,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

فیلتر نمونه FBMC برای ارتباطات نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) در رابط های بی سیم با متلب

  • پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
  • بازدید ۷۰۹ نفر

تصویر fbmc-filter-5g-communications-matlab_4244_1 فیلتر نمونه FBMC برای ارتباطات نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) در رابط های بی سیم با متلب

فیلتر نمونه FBMC برای ارتباطات نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) در MATLAB

در این بخش پروژه فیلتر نمونه FBMC برای ارتباطات نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) در رابط های بی سیم را در نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا آماده کردیم که در ادامه به توضیحاتی از بانک فیلتر چند حاملی (FBMC‌‌) در مخابرات بی سیم پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

بانک فیلتر چند حاملی (FBMC‌‌)

امروزه سیستم های مخابراتی مبتنى بر بانک فیلتر چند حاملی (Filter Bank Multicarrier – FBMC) به دلیل افزایش انعطاف پذیری و عملکرد طیفی بالا در مقایسه با دیگر تکنیک های مخابرات چند حاملی به ویژه سیستم های مالتی پلکس تقسیم فرکانسی متعامد (Orthogonal Frequency-Division Multiplexing – OFDM)، چه در کاربرد های سیمی مثل انتقال موج حامل اطلاعات بر روی سيستم فشار قوی (Power Line Carrier – PLC) که يكی از روش های نوين انتقال داده است، و چه در کاربرد های بی سیم مثل شبکه های رادیو شناختی (Cognitive Radio Networks – CRN) بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

فیلتر ‌های تحلیل و اختلاط در روش FBMC

بانک فیلتر چند حاملی (FBMC‌‌) جهت فیلتر کردن مجموعه ‌ای از زیر ‌حامل‌ ها که به صورت همزمان در باند ‌های فرکانسی موازی ارسال می ‌شوند، از دو مجموعه فیلتر‌ های گذر باند که به آنها فیلتر ‌های تحلیل و اختلاط گفته می شود، در سمت فرستنده و گیرنده استفاده می ‌کند. بانک فیلتر چند حاملی (FBMC‌‌) پهنای باند را فیلتر کرده و یک پارامتر انتخابی می باشد که در طول طراحی می ‌تواند متفاوت باشد. همچنین بانک فیلتر چند حاملی (FBMC‌‌) در مقایسه با مدولاسیون تقسیم فرکانس عمود برهم (OFDM) عملکرد پهنای باند بیشتری را فراهم می سازد. روش FBMC نیازمندی به فرآیند CP را حل می کند، در حالی ‌که به صوت موثر تداخل درون و نزدیک به باند فرکانسی را کاهش می‌ دهد.

راندمان طیفی بیشتر در روش FBMC

در روش FBMC زیر حامل ها در معرض سرکوب لوب جانبی با عبور آن ها از یک بانک فیلتر قرار می گیرند که امکان تحویل راندمان طیفی بیشتری نسبت به روش OFDM را ایجاد می کند. روش FBMC در برابر ناهمگامی ذاتی در میان یک فرستنده و گیرنده مقاوم می باشد. همچنین سیستم‌ های FBMC در مقابل نویز‌ های باندباریک نیز نسبتا مقاوم ‌تر عمل می کنند.

در تصاویر زیر نمودار های مقایسه ای از پاسخ فرکانسی فیلتر نمونه برای روش FBMC و OFDM نشان داده می شود.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
تصویر 12
تصویر 13
تصویر 14
تصویر 15
تصویر 16
تصویر 17
تصویر 18
تصویر 19
تصویر 20
باکس دانلود
شناسه:
۴۲۴۴
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۷۴,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است