مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم آموزشی فارسی به مدت ۱۷ دقیقه از راهنمای پروژه دارد - مقاله پایه آماده دانلود است

۱۶۴,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

بهبود مسیریابی چندگانه در شبکه بی سیم بدنی (WBAN) با الگوریتم ژنتیک در متلب

  • پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰
  • بازدید ۲۴۴ نفر

تصویر improve-multi-hop-routing-wban-matlab_6541_1 بهبود مسیریابی چندگانه در شبکه بی سیم بدنی (WBAN) با الگوریتم ژنتیک در متلب

بهبود مسیریابی چندگانه در شبکه بی سیم بدنی (WBAN) با متلب

در این بخش پروژه شبیه سازی بهبود مسیریابی چندگانه در شبکه بی سیم بدنی (WBAN) با الگوریتم ژنتیک در نرم افزار متلب آماده کرده ایم که براساس مقاله EMRP: Evolutionary-based Multi-hop Routing Protocol for Wireless Body Area Networks انجام شده است. در ادامه توضیحاتی از چکیده مقاله ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

مسیریابی در شبکه های WBAN

مسیریابی یکی از چالش های اصلی در طراحی شبکه های بی سیم بدنی (WBAN) می باشد. پروتکل های مسیریابی موجود اشکالاتی را برای شبکه های عملی نشان می دهد: اول، معیارهای ناکافی (به عنوان مثال فقط انرژی یا فاصله) برای انتخاب گره های فوروارد کننده استفاده می شود. دوم، پارامترهای قابل کنترل پروتکل به صورت دستی تعیین می شوند و از تنظیم خودکار استفاده نمی شود. سوم، پروتکل بر اساس مشخصات برنامه تنظیم و بهینه سازی نشده است. به منظور غلبه بر اشکالات ذکر شده، یک پروتکل مسیریابی بهینه و تکاملی با نام پروتکل EMRP در این مقاله پیشنهاد شده است.

تصویر improve-multi-hop-routing-wban-matlab_6541_2 بهبود مسیریابی چندگانه در شبکه بی سیم بدنی (WBAN) با الگوریتم ژنتیک در متلب

ما یک تابع چند هدفه را بر اساس سطح انرژی، فاصله، تخمین از دست دادن مسیر و مصرف انرژی برای انتخاب گره های فوروارد کننده بهینه معرفی می کنیم. هدف تابع هدف انتخاب گره های فوروارد کننده با انرژی بالا، فاصله ارتباطی کم، تلفات کم مسیر و مصرف انرژی کم است. پارامترهای قابل کنترل EMRP را می توان بر اساس مشخصات برنامه از طریق الگوریتم ژنتیک به طور تطبیقی ​​بهینه کرد. نتایج شبیه سازی با نرم افزار MATLAB پیشرفت قابل ملاحظه ای نسبت به فناوری های موجود از نظر طول عمر شبکه، کاهش مسیر، توان و مصرف انرژی نشان می دهد. قابل ذکر است که این توضیحات ارائه شده چیکده مقاله پایه است، ما در پروژه اصلی تنها الگوریتم اصلی مقاله یعنی روش EMRP را شبیه سازی کرده ایم.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
باکس دانلود
شناسه:
۶۵۴۱
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم آموزشی فارسی به مدت ۱۷ دقیقه از راهنمای پروژه دارد - مقاله پایه آماده دانلود است
قیمت:
۱۶۴,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است