مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب - دارای فیلم آموزشی - دارای داکیومنت کامل

۲۴۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی بهبود تخصیص مانع فرکانسی FFR در شبکه 4G با نرم افزار متلب

تصویر improved-ffr-frequency-allocation-4g-network-matlab_2452_1 شبیه سازی بهبود تخصیص مانع فرکانسی FFR در شبکه 4G با نرم افزار متلب

بهبود تخصیص مانع فرکانسی FFR در شبکه 4G

در این بخش پروژه شبیه سازی بهبود تخصیص مانع فرکانسی FFR در شبکه 4G با استفاده از نرم افزار MATLAB به همراه یک فیلم آموزشی و داکیومنتی به زبان فارسی را آماده کرده ایم که برای تجزیه و تحلیل و هم چنین کار بر روی تکنیک های کاهش تداخل و فمتوسل در فناوری 4G یک پروژه ناب می باشد. در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری در مورد شبکه های سلولی و شبکه های مخابرات سیار کسب کرده و همچنین فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی انجام شده را به صورت آنلاین مشاهده نمایید.

شبکه های مخابرات سیار

ظرفیت شبکه های مخابرات سیار به خاطر این که مردم علاوه بر خدمات صوتی، خواهان استفاده از خدمات دیگری مانند ارسال ویدیو، تماس تصویری و … با تلفن همراه خود هستند، روز به روز در حال افزایش و رشد است. از این رو امروزه دیگر انتقال داده و سوئیچ های بسته ایی جایگزین انتقال صدا و سوئیچ های مداری در ساختار شبکه های سلولی می شوند. از طرف دیگر اکثر خدماتی که در بالا گفته شد برای انتقال در شبکه، نیازمند ترافیک و سرعت بالایی هستند. و مسئله دیگری که قدمت تاریخی دارد، مسئله پوشش است که در آن کاربرانی که در فاصله دور از ایستگاه پایه و در داخل خانه یا محیط های بسته قرار دارند، در معرض تلفات شدید دیوار هستند.

همچنین سطح توان سیگنال دریافتی در مکان های نزدیک به سلول که کاربران از ایستگاه پایه فاصله زیادی دارند، بسیار پایین می باشد و بوجود آمودن تداخل زیاد در ارتباط کاربران نزدیک به سلول یکی دیگر از مشکلات کاربران نزدیک به سلول می باشد که باعث پایین آمدن نسبت سیگنال به تداخل کاربر می شود و نتیجه آن افت کیفیت سرویس است.

شبکه سلولی

شبکه سلولی از تعدادی دکل مخابراتی و کاربر تشکیل می شود که در این شبکه وضعیت کاربر (ثابت یا در حال حرکت در خیابان، درون ساختمان و یا هر جایی دیگری) هیچ تاثیری در ارتباط آن ندارد و دکل های مخابراتی وظیفه ارائه خدمات و پوشش کاربران را بر عهده دارند. یک سلول ناحیه ایی است که توسط دکل مخابراتی پوشش داده می شود، این موضوع در تصویر بالا قابل مشاهده است.

همانند پروژه حاضر در تصاویر شماتیکی که از سلول ها گرفته می شود، شهر به چند ناحیه شش ضلعی تقسیم بندی می شود و یک دکل مخابراتی در وسط هر یک از این شش ضلعی ها قرار می گیرد. شبکه سلولی یک شبکه رادیویی است و این شبکه متشکل از تعدادی سلول یا همان دکل های مخابراتی می باشد. در زمان برقرای اتباط میان این سلول ها، در مناطق جغرافیایی پوشش رادیویی عظیمی بوجود می آید و از این طریق امکان فعالیت برای دستگاه های زیادی مانند تلفن همراه در داخل سلول ها فراهم می شود. در شبکه های سلولی به خاطر وجود پوشش بالا، میزان مصرف انرژی پایین تر و همچنین تداخل کم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. این شبکه می تواند با با استفاده مجدد از فرکانس و همینطور کنترل تداخل موجود در شبکه به تعداد بسیاری از کاربران در پهنای باند محدود سرویس دهی کند که یک امتیاز بزرگ محسوب می شود.

 


تصویر 1 - محیط اصلی شبیه سازی
تصویر 2 - نمودار Throughput smooth
تصویر 3 - نمودار User Satisfaction smooth
تصویر 4 - نمودار Min-Max-Avg Throughput
تصویر 5 - نمودار Comapre
باکس دانلود
شناسه:
۲۴۵۲
توضیحات:
m فایل متلب - دارای فیلم آموزشی - دارای داکیومنت کامل
قیمت:
۲۴۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۴ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  ابراهیم کاشانی یکشنبه , 26 آذر

  سلام پروژه شبیه سازی بهبود تخصیص مانع فرکانسی FFR در شبکه 4G با نرم افزار متلب رو سری قبل در خواست کرده بودم که تو شبکه 5G تهیه ش کنین آیا آماده شده ؟

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  فرهاد علیزاده شنبه , 2 دی

  سلام قصد دارم این پروژرو خرید کنم میشه مقالش هم تهیه کنید اگه باشه عالیییییی میشه.

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  ahmadi شنبه , 30 دی

  با سلام. مقاله انگلیسی این شبه سازی همراه با ورد ترجمه هم موچود می باشد؟

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهشنبه , 30 دی

   متاسفانه فاقد مقاله است اما دارای فیلم آموزش فارسی و داکیومنت کاملی می باشد.