بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2

  • پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸
  • بازدید 40 نفر
  • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (5 امتیاز از 1 رای)
    Loading...

بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2

پروژه بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه HSN با نرم افزار NS2

در این بخش پروژه شبیه سازی بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با نرم افزار NS2 را آماده کرده ایم که بر اساس مقاله Improved Smoothed Round Robin Schedulers for High-Speed Packet Networks انجام شده است. در ادامه به توضیحاتی از مقاله مرجع این پروژه پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

الگوریتم راند رابین (RR) در شبکه های با سرعت بالا

الگوریتم راند رابین و نسخه بهبود یافته آن (Smoothed Round Robin – SRR) به دلیل پیچیدگی زمانی بسیار کم آن در شبکه های با سرعت بالا (High Speed Networks – HSN) مورد توجه قرار گرفته است. اما برای برنامه های کاربردی بلادرنگ (Real-time) مناسب نیست، زیرا نمی تواند تاخیر را محدود کند.

معرفی مقاله

در این مقاله، ما دو راهکار جدید برای الگوریتم SRR ارائه می کنیم که SSR+ و SSR# می باشند، که بر اساس تکنیک های نوین تبدیل ماتریس عمل می کنند. با تبدیل ماتریس وزن نامنظم SRR به مثلث و قطر، SSR+ و SSR# می توانند جریان را به طور مساوی و با توجه به مقادیر ذخیره شده خود، حتی برای توزیع وزن، به صورت متقاطع بگذارند. تاخیر در الگوریتم SSR+ و SSR# محدود است، در حالیکه پیچیدگی فضا و زمان همچنان کم بوده و برای شبکه های با سرعت بالا ساده هستند. خاصیت الگوریتم SSR+ و SSR# به طور دقیق با تجزیه و تحلیل و شبیه سازی با نرم افزار NS2 در نظر گرفته شده است. الگوریتم SSR+ و SSR# ، همراه با روش SRR و اخیرا الگوریتم زمان بندی G-3 طیف کاملی از زمان بندی ها را ایجاد می کنند که با وجود تاخیر در شبکه، پیچیدگی فضا و پیچیدگی زمان، راحتی را ایجاد می کنند.

تصاویر خروجی پروژه در محیط MATLAB

بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2 بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2 بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2 بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2 بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2 بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2 بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2 بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2 بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2 بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2 بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2 بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2 بهبود الگوریتم راند رابین در شبکه های بسته با سرعت انتقال بالا با NS2


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید