مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، فایل های SUMO ، نمودارها ، خروجی های به دست آمده و فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن دارد

۴۸۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

بهبود پروتکل GPSR در شبکه VANET با شبیه ساز SUMO و NS2

تصویر improvement-gpsr-vanet-sumo-ns2_7620_1 بهبود پروتکل GPSR در شبکه VANET با شبیه ساز SUMO و NS2

بهبود پروتکل GPSR در شبکه VANET با SUMO و NS2

در این بخش پروژه شبیه سازی بهبود پروتکل GPSR در شبکه VANET با نرم افزار NS2 و شبیه ساز ترافیک شهری سامو آماده کرده ایم که براساس مقاله Improvement of GPSR Protocol in Vehicular Ad Hoc Network انجام شده است. در ادامه توضیحاتی از چکیده مقاله ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

پروتکل GPSR در شبکه VANET

در یک شبکه ad hoc وسیله نقلیه (VANET)، خودروها همیشه با سرعت بالا حرکت می کنند که ممکن است باعث تغییرات مکرر توپولوژی شبکه شود. این برای پروتکل های مسیریابی VANET چالش برانگیز است. پروتکل مسیریابی حریصانه بدون وضعیت محیطی (GPSR) یک پروتکل مسیریابی نماینده در شبکه VANET می باشد. با این حال، هنگام ساخت مسیر مسیریابی، الگوریتم GPSR گره جهش بعدی را انتخاب می کند که به راحتی از محدوده ارتباطی در ارسال حریصانه خارج می شود و مسیر را با افزونگی در فوروارد محیطی می سازد.

بهبود پروتکل GPSR

برای حل مشکلات ذکر شده، در این مقاله پروتکل مسیریابی Maxduration-Mingle GPSR (MM-GPSR) پیشنهاد شده است. در فوروارد حریصانه پروتکل MM-GPSR با تعریف مدت زمان ارتباط تجمعی برای نشان دادن پایداری گره های همسایه، گره همسایه با حداکثر مدت زمان ارتباط تجمعی به عنوان گره جهش بعدی انتخاب خواهد شد. همچنین در فوروارد محیطی MM-GPSR هنگامی که ارسال حریصانه با شکست مواجه می شود، مفهوم حداقل زاویه به عنوان معیار گره جهش بعدی بهینه معرفی می شود. با در نظر گرفتن موقعیت گره های همسایه و محاسبه زوایای تشکیل شده بین همسایگان و گره مقصد، گره همسایه با حداقل زاویه به عنوان گره هاپ بعدی انتخاب می شود. شبیه سازی با نرم افزار NS2 و SUMO نشان می دهد که در مقایسه با GPSR ، پروتکل MM-GPSR پیشرفت های آشکاری در کاهش نرخ از اتلاف بسته، کاهش تاخیر انتها به انتها و افزایش توان عملیاتی دارد که برای شبکه های بین خودرویی VANET مناسب تر است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
تصویر 12
تصویر 13
تصویر 14
تصویر 15
تصویر 16
تصویر 17
تصویر 18
تصویر 19
تصویر 20
باکس دانلود
شناسه:
۷۶۲۰
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، فایل های SUMO ، نمودارها ، خروجی های به دست آمده و فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن دارد
قیمت:
۴۸۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است