مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم آموزشی ۱۷ دقیقه ای برای توضیح کدها دارد

۳۵۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

بهبود کیفیت سرویس در رایانش ابری با الگوریتم علف هرز مهاجم (IWO) در متلب

تصویر improving-qos-cloud-computing-iwo-matlab_6450_1 بهبود کیفیت سرویس در رایانش ابری با الگوریتم علف هرز مهاجم (IWO) در متلب

بهبود کیفیت سرویس در رایانش ابری با الگوریتم IWO در MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی بهبود کیفیت سرویس در رایانش ابری با الگوریتم علف هرز مهاجم (IWO) در نرم افزار MATLAB به همراه فیلم آموزشی توضیح کدها آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی ارائه شده و فیلمو تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

کیفیت سرویس در محاسبات ابری

تمایل رو به افزایش کاربران سرویس شبکه به استفاده از محاسبات ابری (Cloud computing) ، فروشندگان وب سرویس را به عرضه سرویس هایی که ویژگی های متفاوت کارکردی و غیر کارکردی (کیفیت خدمات) دارند تشویق می کند. بر اساس قوانین عرضه و تقاضا و به دلیل رشد فراوان سرویس هایی که ارائه می شوند، کارگزاران خدمات ابر رقابت سختی در برابر یکدیگر در ارائه و پیشرفت کیفیت سرویس ها روبرو هستند. چنین رقابتی به یک فرایند دشوار و پیچیده برای ارائه انتخاب سرویس ساده و ترکیب در ارائه سرویس های ترکیبی در ابر، که باید یک مسئله NP-hard در نظر گرفته شود، منجر شده است.

انتخاب سرویس های مناسب و بهینه

چگونگی انتخاب سرویس های مناسب از مجموعه سرویس ها، غلبه بر محدودیت های ترکیب، تعیین اهمیت پارامترهای مختلف کیفیت سرویس، تمرکز بر روی ویژگی های پویای مسئله، و پرداختن به تغییرات سریع در خواص سرویس ها و شبکه، به نظر می رسد در میان مهم ترین مسائلی است که باید تحت بررسی قرار گرفته و به آنها پرداخته شود. پویا بودن محیط های ابری شامل تغییرات گاه به گاه و آگاهانه برنامه ریزی شده است. این تغییرات محاسبات ابری را در معرض چالش های مختلف در انتخاب سرویس قرار می دهد. برخی از چالش ها به شرح زیر است: ارائه دهندگان خدماتی که به صورت پویا قرارداد می بندند. سیاست های قیمت گذاری بسیاری از ارائه دهندگان خدمات براساس هزینه های خدمات مبتنی بر عرضه و تقاضا تعیین می شود. بنابراین مکانیزم به روز رسانی جدول مشخصات منابع در دسترس باید پیش بینی شود. انتخاب سرویس بهینه توسط یک واسطه بستگی به در دسترس بودن اطلاعات کامل و به روز شده در مورد سرویس ها دارد. مواجهه با تغییرات متعددی در ویژگی های سرویس می تواند به از دست دادن برخی از داده ها منجر شود. در محیط پردازش ابری، مشتریان، واسطین و فراهم کنندگان خدمات با هم در ارتباط هستند تا هر یک به مقصود خود برسند. به همین منظور فراهم کنندگان خدمات، دریایی از منابع را به شکل خدمات وب ارائه می کنند که به وسیله واسطین باید ترکیب شوند تا یک سرویس مجازی را به مشتریان پردازش ابری ارائه دهند.

تصویر improving-qos-cloud-computing-iwo-matlab_6450_2 بهبود کیفیت سرویس در رایانش ابری با الگوریتم علف هرز مهاجم (IWO) در متلب

بهبود پارامترهای کیفیت سرور با الگوریتم های بهینه سازی

بسیاری از تحقیقات در ترکیب و انتخاب سرویس های ابری به بهینه سازی جزئی می انجامد، و به طور معمول انتخاب سرویس ممکن است نیاز داشته باشد تا در یک زمان کوتاه انجام شود. بنابراین، لازم است برای پیدا کردن بعضی روش ها برای حل مشکل بهینه سازی جزئی و افزایش سرعت همگرایی الگوریتم، پیشنهادات جدیدی ارائه شود که استفاده از روش الگوریتم های تکاملی (Metaheuristic) ، با توجه به ماهیت تصادفی آنها، می تواند موجب تولید فضای پویایی از مسئله گردد و نزدیک شدن به جواب های مسئه را تضمین کند. طبق نتایج تحقیقات پیشین، به منظور جامعیت دادن به فضای مسئله، استفاده از الگوریتم بهینه سازی علف های هرز مهاجم یا روش IWO بسیار کارآمد است و می تواند کاملا موثر و مفید باشد. الگوریتم علف های هرز مهاجم در پایین ترین سطح خود بر تولید راه حل ها درون یک فضای جستجو تمرکز می کند و بهترین راه حل را برای بقا انتخاب می کند. جستجوی تصادفی از گیر افتادن در دام بهینه محلی اجتناب می کند. به طور کلی این الگوریتم چند مزیت عمده دارد و با توجه به مسئله این پروژه که از نوع چند کیفیتی است، از این الگوریتم استفاده می شود.

معرفی پروژه

هدف ما در این پروژه یافتن یک سرویس مرکب نزدیک بهینه با آگاهی از کیفیت سرویس براساس معیارهای کیفیت سرویس (QoS) در محیط رایانش ابری یا Cloud computing و پوشش جامع تر فضای مساله با به کار گیری الگوریتم بهینه سازی علف های هرز مهاجم (Invasive Weed Optimization – IWO) می باشد. استفاده از روش مبتنی بر الگوریتم بهینه سازی علف های هرز مهاجم برای یافتن یک روش انتخاب سرویس نزدیک بهینه با آگاهی از کیفیت سرویس در محیط محاسبات ابری، جنبه نوآوری این پروژه می باشد. بدین صورت که مسئله ترکیب سرویس های ابری آگاه از کیفیت سرویس برای یافتن یک مجموعه از سرویس های نامزدی ابری با ویژگی های عملکردی مختلف بکار گرفته می شود که اولا محدودیت های مشخص شده توسط کاربر را رعایت کرده و ثانیا یک تابع هدف را بهینه کند. شبیه سازی در محیط نرم افزار MATLAB در قالب سه سناریو با استفاده از الگوریتم ژنتیک (GA) ، الگوریتم زنبور عسل (ABC) و الگوریتم علف های هرز مهاجم (IWO) انجام شده و نتایج به دست آمده نشان می دهد که روش ما به کمک الگوریتم IWO کارایی بهتری نسبت به الگوریتم GA و ABC داشته است.

 


باکس دانلود
شناسه:
۶۴۵۰
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم آموزشی ۱۷ دقیقه ای برای توضیح کدها دارد
قیمت:
۳۵۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است