مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب - داکیومنت و سمینار در ۵۵ صفحه دارد - مقاله اصلی آماده دانلود

۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی تشخیص نفوذ در رایانش ابری با الگوریتم ژنتیک در نرم افزار متلب

 • دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶
 • بازدید ۲,۱۹۷ نفر

تصویر intrusion-detection-in-cloud-computing-genetic-matlab_2313_1 شبیه سازی تشخیص نفوذ در رایانش ابری با الگوریتم ژنتیک در نرم افزار متلب

تشخیص نفوذ در رایانش ابری با الگوریتم ژنتیک

در این بخش پروژه تشخیص نفوذ در رایانش ابری با استفاده از الگوریتم ژنتیک در نرم افزار MATLAB با عنوان مقاله Integrating Signature Apriori based Network Intrusion Detection System (NIDS) in Cloud Computing به همراه سمینار و داکیومنت آماده کرده ایم. در ادامه می توانید مقاله اصلی را به صورت رایگان دریافت کنید و همچنین توضیحات، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه را به صورت آنلاین مشاهده نمایید.

معرفی پروژه تشخیص نفوذ در رایانش ابری

در این پروژه عملیات شناسایی نفوذ با توجه به رفتار ها و حملاتی که به صورت غیر معمول از طرف کابران و مهاجمان انجام می شود، صورت می پذیرد. قابل ذکر است که در این پروژه برای یافتن حملات شبکه از الگوریتم ژنتیک و پروتکل TCP/IP استفاده می شود. همه کد های این پروژه به صورت کامنت گذاری شده می باشند و سمینار نیز در قالب یک فایل ورد 55 صفحه ایی و به همراه داکیومنت به طور کامل تهیه شده است.

چیکده پروژه

در دنیای مدرن امروز، مدیریت اکثر زیر ساخت های حیاتی مانند حمل و نقل، مخابرات، بانک داری و تجارت توسط شبکه های کامپیوتری اداره می شوند، بنابر این حفظ امنیت شبکه ها در مقابل حملات هدفمند و برنامه ریزی شده از اهمیت ویژه ایی برخوردار می باشد. اغلب حملاتی که به این شبکه ها انجام می شود از باگ های موجود و خلا های امنیتی استفاده می کنند. تمامی نرم افزار هایی که تولید می شوند همگی دارای باگ و خطا های نرم افزاری می باشند و ساخت نرم افزاری که بدون خطا باشند غیر ممکن است. بنابراین پژوهشگران همیشه به دنبال راهی برای پیدا و برطرف کردن این خطاها بوده اند تا بتوانند حفاظت سیستم را تامین کنند،  که هدف ما در این پروژه نیز همین موضوع می باشد.

شرح کدهای پروژه

 • خط ۱۰، n تعداد attack های اولیه است.
 • خط ۱۲، مجموعه Attack های اولیه است.
 • در خطوط 22 تا 26 برای تعیین مقدار FITNESS  ها در هر حمله متغییر هایی تعریف شده اند.
 • در خطوط ۲۹ تا ۳۲ متغیر ها برای 5 حمله اولیه مقدار دهی شده اند که alpha مقدار True positive و beta مقدار false positive است.
 • A تعداد کل attack ها و B تعداد کل connection است.
 • در خط ۳۷ الگوریتم ژنتیک صدا زده شده است.
 • سپس در خطوط ۴۳ به بعد درستی CIDD را بررسی می کند.
 • در خط ۴۶ مجموعه Attack real مجموعه attack واقعی فرض شده است.
 • در خط ۵۶ test مجموعه packet های فرض شده است.
 • خطوط ۸۲ تا ۸۶ متغیر های مورد نیاز در ادامه است.
 • در خطوط ۹۰ تا ۹۴ تعداد حمله های واقعی از میان مجموعه تست تعیین شده اند
 • در حلقه for خطوط ۱۰۰ تا ۱۲۲ تعداد حمله هایی واقعی که به درستی تشخیص داده نشده اند در FN و آن هایی که درست تشخیص داده شده اند در TP قرار می گیرند.
 • و همچنین تعداد packet هایی که attack نیستند و attack تشخیص داده شده در FP و attack تشخیص داده نشده در TN قرار می گیرد.
 • در خطوط ۱۲۰ تا ۱۲۱ مقادیر TPR و FPR  طبق فرمول های مقاله محاسبه می شوند.
 • در خطوط ۱۲۶ تا ۱۳۴ نیز نتیجه نمایش داده می شود.
 • از خط 137 به بعد، عملیات انجام شده مانند چیزی است که در بالا انجام شده است، تنها فرقی که دارد در این است که در زمان های متفاوت از 5 تا 15 تعداد attack های تشخیص داده شده، محاسبه شده و در خطوط ۱۸۴ تا ۱۹۰ نتیجه نمایش داده شده.

توضیحات الگوریتم ژنتیک genetic_algorithm

در این الگوریتم، به تعداد repet که ۱۰ است، دو تابع cross over حلقه  ۱۸ تا ۴۰ و mutation حلقه ۴۳ تا ۶۲، برای دو به دو attack ها، attack های جدید را ایجاد و مقدار fitness برای هر attack محاسبه می کند. سپس در خطوط ۶۷ تا ۷۱، روند بالا را با انتخاب مقدار 5 عدد از attack هایی که مقدار fitness کمتری دارند، ادامه می دهد. در خط 75 به عنوان attack، آخرین نتیجه بدست آمده برگردانده می شود. و در نهایت بر اساس فرمول 1 مقاله، تابع Fitness برای هر حمله مقدار Fitness را محاسبه می کند.

 

باکس دانلود
شناسه:
۲۳۱۳
توضیحات:
m فایل متلب - داکیومنت و سمینار در ۵۵ صفحه دارد - مقاله اصلی آماده دانلود
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۵ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  رشید مرادی فر چهارشنبه , 22 آذر

  سلام لطف می کنید بگید که نرم افزار matlab تو زمینه های مدیریت چه کاربردهایی داره ؟

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  مرجانه پنجشنبه , 12 بهمن

  با سلام این مقاله برای پایان نامه ارشد IT هم فایل داره؟ در ضمن یه سوال دیگه هم دارم اونم اینه که آیا موضوعاتی که بروز باشه دارید؟ در ضمن من اول باید پروپوزال رو استاد ببینه بعد تایید کنه واسه همین نمی تونم اول محصول رو خریداری کنم؟ این موضوع «بهینه سازی انرژی الگوریتم کلونی مورچه در شبکه های حسگر بیسیم» خودم انتخاب کردم ولی هیچ منبعی ندارم. لطفا راهنمایی کنید.

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهپنجشنبه , 12 بهمن

   بله در سطح ارشد قابل استفاده است، می تونید روی بهبودش کار کنید. موضوعات پیشنهادی برای پایان نامه رو از بخش زیر می تونید بررسی کنید:
   موضوعات پیشنهادی برای پایان نامه
   در صورت نیاز می تونیم پروپوزال برای موضوع مطرح شده شما تهیه کنیم. برای هماهنگی در تلگرام یا ایمیل با ما در ارتباط باشید.

 3. تصویر آواتار کاربر 148
  مرجانه سه شنبه , 17 بهمن

  سلام، وقت شما بخیر، میخواستم ببینم در مورد این موضوع شبیه سازی به همراه فایل تحقیقاتی و همراه فیلم آن میتونید برای من تهیه کنید. بهینه سازی انرژی الگوریتم کلونی مورچه در شبکه های حسگر بی سیم تعداد نود 150ـ تعداد مورچه 25 عدد باشد ممنونم

 4. تصویر آواتار کاربر 918
  رسول بیژنی دوشنبه , 15 دی

  سلام موضوع پروژه من امنیت در رایانش ابری هست مقطع کارشناسی ارشد شبکه های کامپیوتری . واسه موضوع من این کاربرد داره