مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب و فیلم راهنمای فارسی به مدت ۴ دقیقه دارد - مقاله پایه آماده دانلود است

۱۶۴,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

افزایش طول عمر شبکه WSN مبتنی بر سوپر گره ها با الگوریتم SCA در متلب

تصویر lifetime-enhancement-wsn-matlab_6558_1 افزایش طول عمر شبکه WSN مبتنی بر سوپر گره ها با الگوریتم SCA در متلب

افزایش طول عمر شبکه WSN مبتنی بر سوپر گره ها در MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی افزایش طول عمر شبکه WSN مبتنی بر سوپر گره ها با الگوریتم SCA در نرم افزار MATLAB به همراه فیلم کوتاه راهنمای فارسی آماده کرده ایم که براساس مقاله On Lifetime Enhancement of Super Nodes based Wireless Sensor Networks by using Sine Cosine Algorithm انجام شده است. در ادامه توضیحاتی از چیکده مقاله ارائه شده و فیلم و تصایر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

شبکه های حسگر بی سیم (WSN)

شبکه های حسگر بی سیم (WSN) شامل تعداد زیادی دستگاه های حسگر کوچک به نام گره برای حس، محاسبه و انتقال داده ها می باشد. این گره ها از مبدل، حافظه، باتری، میکروکنترلر و آنتن برای ارتباط داده ها از گره به سینک ساخته شده اند. گره هایی که در این شبکه استفاده می شوند دارای محدودیت های انرژی هستند زیرا معمولا از باتری استفاده می کنند و بنابراین تغییر باتری به دلیل موقعیت های عجیب و غریب و نحوه استقرار همیشه امکان پذیر نیست. برای مدیریت این منابع محدود انرژی، الگوریتم های مختلفی پیشنهاد و اجرا شده است.

معرفی مقاله

در این مقاله ما الگوریتم بهبنه سازی سینوس کسینوس (Sine Cosine Algorithm) که به اختصار SCA نامیده می شود را در مسیریابی و خوشه بندی برای بهینه سازی طول عمر شبکه های حسگر بی سیم (WSN) پیاده سازی کرده ایم. گره هایی که انرژی بالاتری دارند به عنوان سر خوشه برای افزایش طول عمر شبکه WSN استفاده می شود و همچنین تاثیر استفاده از گره های با انرژی بالاتر برای دو موقعیت متفاوت ایستگاه پایه (BS) مورد مطالعه قرار می گیرد. در نتایج شبیه سازی با نرم افزار MATLAB الگوریتم ما با الگوریتم ژنتیک (GA) و الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات (PSO) مقایسه می شود.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
باکس دانلود
شناسه:
۶۵۵۸
توضیحات:
m فایل متلب و فیلم راهنمای فارسی به مدت ۴ دقیقه دارد - مقاله پایه آماده دانلود است
قیمت:
۱۶۴,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است