مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها ، PDF مرجع و فیلم نحوه اجرا دارد

۷۴,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

اندازه گیری کانال باند فوق وسیع (UWB) در شبکه WPAN برای محیط اداری با متلب

تصویر measurement-uwb-channel-wpan-matlab_4538_1 اندازه گیری کانال باند فوق وسیع (UWB) در شبکه WPAN برای محیط اداری با متلب

اندازه گیری کانال باند فوق وسیع (UWB) در شبکه WPAN با MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی اندازه گیری کانال باند فوق وسیع (UWB) یا فرا پهن باند در شبکه بی ‌سیم شخصی (WPAN) برای محیط اداری با نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که به همراه کامنت گذاری کدها می باشد. در ادامه به معرفی کانال رادیویی باند فوق وسیع (UWB) پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی این پروژه مخابرات در محیط متلب قرار داده شده است.

باند فوق وسیع (UWB)

باند فوق وسیع (Ultra Wideband – UWB) یا فرا پهن باند، یک تکنولوژی رادیویی می باشد که در کاربرد های مخابرات بی ‌سیم در سطوح پایین توان و در برد کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد. فناوری UWB از بخش بزرگی از طیف رادیویی (Radio spectrum) ولی در سطوح توان پایین استفاده می‌ کند. از کاربرد های کانال رادیویی باند فوق وسیع (UWB) می توان به استفاده در بخش انتقال دیتا، سنجش دقیق فاصله (Ranging)، موقعیت ‌یابی دقیق (Positioning)، رادار، و تصویر برداری راداری غیرمشارکتی اشاره کرد.

مقاومت فرا پهن ‌باند در برابر محوشدگی و تداخل

فرا پهن ‌باند، در برابر پدیده محوشدگی سیگنال (Signal fading) در اثر چند مسیره ‌بودن کانال (Multipath) مقاوم می باشد. دلیل این مقاومت UWB به خاطر طول پالس سیگنال می باشد که کمتر از زمان همدوسی (Coherence time) کانال است. همچنین فرا پهن‌ باند (UWB) در مقابل تداخل (Interference) عمدی و غیر عمدی، نیز مقاومت نشان می دهد، چراکه پهنای باند آن از پهنای باند سیگنال تداخل ‌گر بسیار بیشتر می باشد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
باکس دانلود
شناسه:
۴۵۳۸
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها ، PDF مرجع و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۷۴,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است