مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم آموزشی فارسی به مدت نیم ساعت برای تشریح کدها و شبیه سازی دارد

۴۸۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

ترکیب پروتکل مسیریابی EAR با پروتکل PGR برای بهبود مصرف انرژی در شبکه WSN با متلب

تصویر ear-pgr-protocol-improve-energy-consumption-wsn-matlab_6241_3 ترکیب پروتکل مسیریابی EAR با پروتکل PGR برای بهبود مصرف انرژی در شبکه WSN با متلب

ترکیب پروتکل مسیریابی EAR با پروتکل PGR در شبکه WSN با MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی ترکیب پروتکل مسیریابی EAR با پروتکل PGR برای بهبود مصرف انرژی در شبکه WSN با نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها و فیلم آموزشی فارسی آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از چکیده مقاله ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است. همچنین مقاله پایه نیز قابل دانلود و بررسی است.

بهینه سازی مسیریابی در شبکه حسگر بی سیم

یک روش جهت افزایش طول عمر شبکه های حسگر بی سیم (WSN)، بهینه سازی روش های مسیریابی در شبکه می باشد که با استفاده از توابع احتمال، می تواند به صورت هوشمندانه از همه عناصر شبکه در انتقال داده ها بهره مند شد و این موضوع باعث تقسیم بار انتقال داده بر روی تمامی گره های شبکه شده و همچنین باعث جلوگیری از تمام شدن انرژی گره پرکاربرد و در نتیجه اتمام عمر شبکه می شود.

معرفی مقاله

در مقاله پیش رو ما یک پروتکل مسیریابی جدید در شبکه WSN با رویکرد استفاده مشترک از مزایایی الگوریتم های مسیریابی داده محور و الگوریتم های مسیریابی بر پایه موقعیت ارایه می کنیم. در این الگوریتم جدید از تابع تعیین هزینه و تابع احتمال انتخاب مسیر الگوریتم EAR به همراه تابع انتخاب زاویه الگوریتم PGR به صورت مشترک استفاده شده و در آخر تابع احتمال انتخاب مسیر جدیدی برای آن پیشنهاد شده که هدف آن انتخاب مسیری با کمترین هزینه و بیشترین احتمال در افزایش طول عمر شبکه می باشد. این تابع احتمال با در نظر گرفتن میزان انرژی مورد نیاز برای ارسال داده از یک مسیر و بررسی میزان انرژی باقی مانده در همان مسیر، پس از ارسال داده برای ارسال های بعدی به هر مسیر احتمالی را نسبت داده که بعد از آن مسیری که در موقعیت جغرافیایی انتخاب شده بین گره فرستنده و چاهک قرار دارد و بیشترین عدد احتمال به آن اختصاص داده شده را به منظور ارسال انتخاب می کند.

نتایج شبیه سازی در متلب

عملکرد بهتر این پروتکل از لحاظ افزایش طول عمر مفید شبکه و حفظ بهتر پوشش شبکه ای در مقایسه با پروتکل های اولیه EAR و PGR با انجام شبیه سازی در نرم افزار MATLAB به اثبات رسیده است. با نتایج بدست آمده از شبیه سازی، انرژی باقی مانده در شبکه بعد از اتمام شبیه سازی در مسیریابی با پروتکل جدید کارایی بهتری نسبت به مسیریابی با پروتکل PGR و مسیریابی با پروتکل EAR داشته است و اگر طول عمر شبکه را زمان خاموش شدن اولین گره در شبکه در نظر بگیریم، در پروتکل جدید اولین گره 7 ثانیه دیر تر از پروتکل PGR و 14 ثانیه دیر تر از پروتکل EAR خاموش می شود و بطور میانگین می توان گفت که استفاده از پروتکل جدید منجر به افزایش حدودا 10 درصدی طول عمر شبکه شده است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
تصویر 12
تصویر 13
تصویر 14
تصویر 15
تصویر 16
تصویر 17
تصویر 18
تصویر 19
تصویر 20
باکس دانلود
شناسه:
۶۲۴۱
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم آموزشی فارسی به مدت نیم ساعت برای تشریح کدها و شبیه سازی دارد
قیمت:
۴۸۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است