مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، خروجی های به دست آمده ، نمودار ها ، توضیح مختصر کد TCL ، ترجمه مقاله و فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن دارد - مقاله پایه آماده دانلود است

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

مسیریابی کیفیت سرویس در شبکه WMN با الگوريتم ژنتیک چند هدفه (MNSGA-II) در NS2

تصویر mnsga-ii-qos-routing-wmn-ns2_5469_1 مسیریابی کیفیت سرویس در شبکه WMN با الگوريتم ژنتیک چند هدفه (MNSGA-II) در NS2

مسیریابی کیفیت سرویس در شبکه WMN با نرم افزار شبیه ساز NS2

در این بخش پروژه شبیه سازی مسیریابی کیفیت سرویس در شبکه WMN یا شبکه مش بی سیم با الگوريتم ژنتیک چند هدفه بهبود يافته (MNSGA-II) در نرم افزار NS2 به  همراه فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن و توضیح کد TCL آماده کرده ایم که براساس مقاله معتبر و ISI با عنوان A multi-objective evolutionary algorithm based QoS routing in wireless mesh networks انجام شده که ترجمه فارسی مقاله نیز در دسترس است. در ادامه توضیحاتی از چکیده مقاله ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه به همراه لینک دانلود رایگان مقاله پایه قرار داده شده است.

چکیده مقاله

تقاضای زیاد برای خدمات بلادرنگ در شبکه توری بی سیم (Wireless Mesh Networks – WMN) باعث به وجود آمدن چالش هایی در فراهم آوردن خدمات کیفیت سرویس (QoS) شده است. طراحی پروتکل های مسیریابی کیفیت سرویس به بهینه سازی اهداف چندگانه در محاسبات سخت و پیچیده کمک می کند. در این مقاله پیشنهاد ما یک مدل جدید برای مسیریابی در شبکه مش بی سیم (WMN) با استفاده از اصلاح مرتب سازی نامغلوب الگوریتم ژنتیک (MNSGA-II) می باشد. اهداف مورد نظر ما در این مقاله، به حداقل رساندن تعداد انتقال و تاخیر انتقال است که بر روی پروتکل مسیریابی OLSR انجام می شود. به منظور حفظ تنوع در راه حل نامغلوب، از فاصله ازدحامی پویا (DCD) در الگوریتم NSGA-II بهره می بریم.

شبیه سازی با نرم افزار NS2

شبیه سازی مقاله با نرم افزار NS2 انجام می شود و مقایسه با استفاده از معیارهای تعداد انتقال و تاخیر انتقال در گره های متحرک مختلف و با افزایش تعداد گره ها انجام خواهد شد. مشاهده شده که الگوریتم MNSGA-II به بهبود توان و کاهش تاخير انتقال برای تعداد مختلفی از گره ها و در سناریویی با تحرک بالاتر را نیز در بر می گیرد. نتایج شبیه سازی با NS2 به وضوح نشان می دهد که الگوريتم ژنتیک چند هدفه بهبود يافته (MNSGA-II) قطعا روشی مناسب برای حل مشکلات مسیریابی چند هدفه است. تصميم گیری این روش بر اساس تحلیل سلسله مراتبی (AHP) اتخاذ شده که در جهت پیدا کردن بهترین راه حل مسئله می باشد. این راه حل که مجموعه ای از راه حل های پارتو نامیده شده، از طريق MNSGA-II انجام پذیر است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
تصویر 12
تصویر 13
باکس دانلود
شناسه:
۵۴۶۹
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، خروجی های به دست آمده ، نمودار ها ، توضیح مختصر کد TCL ، ترجمه مقاله و فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن دارد - مقاله پایه آماده دانلود است
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است