مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، خروجی های به دست آمده ، نمودار ها و فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن دارد

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

ارسال چند مسیره داده تجمیع شده با رمزنگاری AES-Blowfish در شبکه WSN با NS2

تصویر data-aggregation-aes-blowfish-wsn-ns2_6713_1 ارسال چند مسیره داده تجمیع شده با رمزنگاری AES-Blowfish در شبکه WSN با NS2

ارسال چند مسیره داده تجمیع شده در شبکه WSN با نرم افزار NS2

در این بخش پروژه شبیه سازی ارسال چند مسیره داده تجمیع شده با رمزنگاری ترکیبی AES-Blowfish در شبکه WSN با نرم افزار NS2 آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از معرفی پروژه ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

افزایش طول عمر و تامین امنیت شبکه WSN

در شبکه های حسگر بی سیم دو چالش اصلی شامل افزایش طول عمر شبکه و تامین امنیت شبکه وجود دارد. در شبکه های حسگر انرژی عمدتا برای سه منظور مصرف می شود که شامل انتقال داده ، پردازش داده و عملکرد های سخت افزاری می باشند. حدود ۷۰ درصد مصرف انرژی شبکه به دلیل انتقال داده است، پس این امکان وجود ندارد که تمام گره های حسگر بتوانند داده های خود را به سمت چاهک ارسال کنند، زیرا نرخ تصادم بسته ها به طور قابل ملاحظه ای بالا خواهد رفت و انرژی بالایی برای انتقال داده مصرف خواهد شد. بنابراین به منظور کاهش مصرف انرژی شبکه های حسگر بی سیم، چندین مکانیزم وجود دارد که از آن جمله می توان به کنترل توپولوژی، حذف بسته های کنترل، زمان بندی رادیویی و مهمترین آن ها تجمیع داده ها اشاره کرد.

همچنین موضوع امنیت در برخی کاربردها، به خصوص در کاربرد های نظامی یک موضوع حیاتی و مهم است و به خاطر بعضی ویژگی ها، شبکه های حسگر در مقابل تهدیدات آسیب پذیر هستند. این ویژگی ها عبارتند از:

  • بی سیم بودن ارتباطات شبکه که کار در دشمن را برای فعالیت های ضدامنیتی و مداخلات آسانتر می کند. در این حالت مهاجم می تواند به بسته های ارسالی دسترسی داشته باشد. همچنین می تواند ارسال داده را در شبکه متوقف کرده و مانع عملکرد صحیح شبکه شود.
  • استفاده از یک فرکانس واحد ارتباطی برای کل شبکه آن را در مقابل استراق سمع آسیب پذیر می کند.
  • خاصیت پویایی توپولوژی شبکه که زمینه را برای پذیرش گره های مهاجم فراهم می کند.
  • محدودیت در منابع پردازشی که حافظه و انرژی سبب می گردد تا نتوان از الگوریتم های سنتی برای ایجاد امنیت استفاده کرد. این که پروتکل های مربوط به مسیریابی، کنترل ترافیک و لایه های کنترل دسترسی شبکه، سعی دارند با هزینه و سربار کمتری کار کنند مشکلات امنیتی به وجود می آورد.
  • از آن جا که شبکه های حسگر از تعداد زیادی گره حسگر تشکیل شده اند بنابراین پروتکل های امنیتی بایستی انعطاف پذیر و مقیاس پذیر باشند.

تصویر data-aggregation-aes-blowfish-wsn-ns2_6713_2 ارسال چند مسیره داده تجمیع شده با رمزنگاری AES-Blowfish در شبکه WSN با NS2

معرفی پروژه

در این پروژه پس از ارسال داده های تجمیع شده، برای رمزنگاری بسته ها و دریافت آن توسط گره سینک از ترکیب دو رمزنگاری استفاده خواهیم کرد. با توجه به محدودیت منابع شبکه حسگر و نیاز به پردازش بالا برای عملیات رمز نگاری، از رمزنگاری متقارن برای رمزنگاری داده ها استفاده خواهیم کرد. در روش پیشنهادی به منظور استحکام بیشتر رمزنگاری از ترکیب دو الگوریتم رمزنگاری متقارن AES و Blowfish استفاده خواهیم کرد. در این پروژه هدف ما ارائه یک روش امن برای تجمیع داده است، به گونه ای که روش پیشنهادی در برابر حملات جعل داده و منع سرویس، مقاوم باشد و نیازهای امنیتی مانند محرمانگی و جامعیت داده را نیز برآورده سازد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
باکس دانلود
شناسه:
۶۷۱۳
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، خروجی های به دست آمده ، نمودار ها و فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن دارد
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است