مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در opnet ، نتایج به دست آمده و فیلم نحوه اجرا دارد

۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

تجزیه و تحلیل عملکرد مدولاسیون OFDM و DSSS با نرم افزار OPNET

تصویر ofdm-and-dsss-performance-analysis-opnet_4045_1 تجزیه و تحلیل عملکرد مدولاسیون OFDM و DSSS با نرم افزار OPNET

تجزیه و تحلیل عملکرد مدولاسیون OFDM و DSSS با OPNET

در این بخش پروژه شبیه سازی تجزیه و تحلیل عملکرد مدولاسیون OFDM و DSSS را با نرم افزار OPNET آماده کردیم که در آن در قالب دو سناریو پارامتر های مختلف شامل تاخیر (Delay)، بارگذاری (Load)، تاخیر در دسترسی رسانه (Media Access Delay)، تلاش برای مخابره مجدد (Retransmission Attempts)، توان عملیاتی (Throughput) مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. در ادامه به معرفی از مدولاسیون OFDM و مدولاسیون DSSS پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی پروژه در محیط OPNET قرار داده شده است.

مدولاسیون تقسیم فرکانس عمود برهم (OFDM)

مدولاسیون تقسیم فرکانس عمود برهم (Orthogonal Frequency-Division Multiplexing – OFDM) یک مدولاسیون باند پایه ‌است که عملیات مالتی پلکسینگ را به کمک تقسیم فرکانس و به صورت Orthogonal اجرا می ‌کند. منظور از Orthogonal در تقسیم فرکانس، عمود بودن سیگنال ها است که به یک تعریف ریاضی بر می ‌گردد که در آن هرگاه دو تابع سینوسی در هم ضرب شود، انتگرال این حاصلضرب در هر پریود زمانی برابر صفر می شود. همچنین سيستم OFDM چندكاربره سيستمي است كه در مدولاسيون OFDM برای محيط دسترسي چندگانه مورد استفاده قرار می گیرد، با اين قابلیت كه سيگنال چندين كاربر به صورت همزمان در يک سمبل OFDM  ارسال شود.

مدولاسیون طیف گسترده با توالی مستقیم (DSSS)

در ارتباطات مخابراتی، مدولاسیون طیف گسترده با توالی مستقیم (Direct-sequence spread spectrum – DSSS) یک روش مدولاسیون طیف گسترده است که برای کاهش تداخل سیگنال به صورت سراسری استفاده می شود. گستردگی این سیگنال باعث می شود که اگر در پهنای باند کانال نویز بیشتری بوجود بیاید، شبکه بتواند در برابر تداخل غیر عمدی و عمدی مقاومت بیشتری داشته باشد. همچنین مدولاسیون DSSS یک روش انتقال راديويي می باشد كه سيگنال ‌هاي خروجي در آن به کمک يك كد ديجيتال مدوله می گردد. از این رو هر بيت از ديتا به چند بيت تبديل شده و سيگنال قادر خواهد بود تا در فركانس گسترده تر پراكنده شود. بکارگیری مدولاسیون DSSS همراه با روش CCK باعث خواهد شد تا سيستم های IEEE 802.11b به سرعت انتقال 11 مگابيت در ثانيه دسترسی پیدا کند.

زمانی که شرايط طوری باشد كه امكان تداخل،‌ نويزنپذيري و يا وجود دستگاه هاي كاري با ‌فركانس یکسان در منطقه وجود نداشته باشد يا بسيار كم باشد، مدولاسیون DSSS مورد استفاده قرار می گیرد. در اين روش مي ‌توان از همه ی عرض باند موجود در طيف گسترده شده (به طور مثال 10MHZ یا بیشتر) بهره مند شد و به شبكه‌ اي با سرعت 10 مگابيت در ثانيه و يا بالاتر دسترسی پیدا کرد. ولی در محيط‌ هاي با تراکم بالا به دلیل ترافيک امواج، به طور مثال محيط‌ هاي شهري بزرگ، استفاده از اين فناوری عليرغم وجود كدينگ ‌هاي پيشرفته و تقسيم‌ بندي‌ هاي فركانسي، خالي از ایجاد تداخل یا اشكالات احتمالي نخواهد بود.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
تصویر 12
تصویر 13
تصویر 14
تصویر 15
تصویر 16
تصویر 17
باکس دانلود
شناسه:
۴۰۴۵
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در opnet ، نتایج به دست آمده و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است