تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET

تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET

تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با OPNET

در این بخش پروژه شبیه سازی تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک در نرم افزار OPNET به همراه فیلم آموزشی فارسی و مرحله به مرحله آماده کرده ایم که براساس مقاله Performance Analysis of Multimedia Traffic over MPLS Communication Networks with Traffic Engineering انجام شده است. در ادامه چیکده فارسی مقاله ارائه شده و قسمتی از فیلم آموزشی پروژه به همراه تصاویر خروجی پروژه در محیط آپنت به همراه لینک دانلود مقاله قرار داده شده است.

کاربرد MPLS در شبکه IP

تکامل اخیر شبکه ‌های IP نشان می ‌دهد که کاربرد های پروتکل اینترنت (Internet Protocol – IP) پیچیده ‌تر شده‌ و نیاز به مصرف پهنای باند بیشتری دارند. اخیرا شبکه های IP از MPLS استفاده می کنند که تکنیکی برای بهبود عملکرد شبکه های IP می باشد. با استفاده از MPLS می توان بسته های داده را به جای اینکه براساس آدرس مقصد مسیریابی شوند، بر اساس برچسب ها جایگزین کرد. MPLS از ویژگی های مختلفی مانند مهندسی ترافیک (TE) ، تضمین کیفیت سرویس (QoS) ، شبکه خصوصی مجازی (VPN) و غیره پشتیبانی می کند.

ویژگی اصلی MPLS در مهندسی ترافیک این است که با ایجاد تعادل بار کارآمد در شبکه و مدیریت منابع شبکه، نقش اساسی در کاهش ازدحام شبکه دارد. به دلیل تاخیر کمتر در شبکه، مکانیسم انتقال کارآمد، افزایش سرعت انتقال بسته، مقیاس پذیری و عملکرد قابل پیش بینی خدمات ارائه شده توسط فناوری MPLS ، آن را برای اجرای کاربرد های بلادرنگ مانند VoIP و ویدئو کنفرانس مناسب تر می کند.

معرفی مقاله

در این مقاله معیار های عملکرد مانند تاخیر، ناپایداری تاخیر، زمان پاسخگویی صفحه، توان عملیاتی و بسته های گم شده برای انواع مختلفی از ترافیک (صدا، ویدیو و داده) در یک شبکه متراکم برای MPLS-TE و شبکه IP معمولی با استفاده از نرم افزار شبیه ساز OPNET ارزیابی شده است.

تصاویر خروجی پروژه در محیط آپنت

تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET تحلیل عملکرد ترافیک چند رسانه ‌ای در شبکه MPLS با مهندسی ترافیک توسط OPNET


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید