مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد - مقاله پایه آماده دانلود است

۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

مقایسه عملکرد پروتکل EAMMH و LEACH در شبکه حسگر بی سیم (WSN) با متلب

  • چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹
  • بازدید ۴۱۳ نفر

تصویر performance-comparison-eammh-leach-matlab_5274_1 مقایسه عملکرد پروتکل EAMMH و LEACH در شبکه حسگر بی سیم (WSN) با متلب

مقایسه عملکرد پروتکل EAMMH و LEACH در شبکه WSN با MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی مقایسه عملکرد پروتکل EAMMH و LEACH در شبکه حسگر بی سیم (WSN) با نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که بر اساس مقاله Clustering in Wireless Sensor Networks: Performance Comparison of EAMMH and LEACH Protocols using MATLAB انجام شده است. در ادامه توضیحاتی از چیکده مقاله ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده و مقاله پایه نیز قابل دانلود است.

حفاظت از انرژی در شبکه WSN

یکی از مهمترین و چالش برانگیزترین مسائل در طراحی شبکه های حسگر بی سیم (Wireless Sensor Networks – WSN) حفاظت از انرژی در هر گره سنسوری می باشد. افزایش طول عمر در شبکه WSN بسیار مهم و حائز اهمیت است که الگوریتم های مسیریابی بسیاری در این زمینه ارائه شده اند. همچنین الگوریتم های خوشه بندی (Clustering) نیز اهمیت بسیاری در بحث افزایش طول عمر شبکه و بهره وری از گره ها دارد. خوشه بندی یک راه موثر جهت طولانی تر شدن عمر یک شبکه حسگر بی سیم (WSN) ایجاد می کند.

معرفی مقاله

در این مقاله دو پروتکل مسیریابی مشهور در شبکه سنسوری بی سیم، یعنی پروتکل LEACH و پروتکل EAMMH با هم مقایسه شده و با استفاده از شبیه سازی در نرم افزار MATLAB تجزیه و تحلیل مختصر در برابر معیارهای شناخته شده با انرژی و طول عمر شبکه در بین آنها انجام شده و نتایج و مشاهدات حاصل از تحلیل نتایج در مورد این پروتکل ها ارائه می شود. در شکل های مقایسه ای زیر، نمودار با رنگ قرمز مربوط به پروتکل LEACH و نمودار با رنگ آبی مربوط به پروتکل EAMMH می باشد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
باکس دانلود
شناسه:
۵۲۷۴
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد - مقاله پایه آماده دانلود است
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است