مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی در OPNET - ترجمه مقاله - فیلم آموزشی مرحله به مرحله فارسی - مقاله اصلی آماده دانلود است

۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل TCP در MANET با نرم افزار OPNET

 • دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
 • بازدید ۱,۲۶۰ نفر

تصویر tcp-in-manet-routing-protocol-with-opnet_2692_1 شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل TCP در MANET با نرم افزار OPNET

شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل TCP

در این بخش پروژه شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل TCP در شبکه MANET را همراه با فیلم آموزشی مرحله به مرحله و ترجمه مقاله اصلی آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار OPNET با توجه به  مقاله A Comparative Analysis and Performance Evaluation of TCP over MANET Routing Protocols شبیه سازی شده است. در ادامه می توانید توضیجاتی در مورد این پروژه را مطالعه و فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی را مشاهده کنید.

معرفی شبکه های ادهاک (MANET)

مجموعه ایی از دستگاه های متحرک بی سیم که به صورت پویا و بدون زیر ساخت خود پیکربندی هستند یک شبکه MANET یا همان شبکه ادهاک متحرک را تشکیل می دهند. در چنین شبکه هایی مسیریابی یک عامل مهم و حیاتی محسوب می شود و دلیل آن هم تحرک بالای شبکه MANET می باشد. این تحرک باعث می شود تا ارتباطات میان دستگاه های مختلف به صورت مستمر تغییر کند و در نتیجه در توپولوژی شبکه نیز تغییرات مکرر بوجود می آید.

معرفی پروژه

پروتکل AODV ، پروتکل DSR ، پروتکل TORA ، پروتکل OLSR چهار مورد از پروتکل های استاندارد شبکه MANET می باشند که در مقاله پیش رو عملکرد آن ها در سناریو و اندازه های مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. علاوه بر این، پروتکل TCP یا همان پروتکل کنترل انتقال برای شبکه MANET که در انتقال داده های اینترنت از قابلیت اعتماد برخوردار هستند و کاربرد گسترده ایی دارد، از دیدگاه لایه حمل و نقل مورد بررسی قرار گرفته است. با این حال دلیل برخی از مشکلات شدید عملکرد TCP در یک شبکه ad hoc ، عواملی همچون تحرک و مقیاس پذیری می باشد.

بنابراین، در مقاله حاضر عملکرد سه نوع TCP که عبارت اند از Reno ، New Reno ، SACK تحت شرایط مختلفی ارزیابی می شوند. با توجه به نتایجی که از شبیه سازی ها بدست آمده است، TCP نوع SACK در میان سه نوع TCP موجود، سازگاری بهتری در زمانی که اندازه شبکه در حال تغییر است دارد. این در حالی است که در حالات مختلف تحرک، نوع Reno استوار ترین می باشد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
باکس دانلود
شناسه:
۲۶۹۲
توضیحات:
فایل های شبیه سازی در OPNET - ترجمه مقاله - فیلم آموزشی مرحله به مرحله فارسی - مقاله اصلی آماده دانلود است
قیمت:
۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  نازنین دوشنبه , 27 آذر

  با سلام میخاستم بدونم شما استخدام هم میکنین؟

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهدوشنبه , 27 آذر

   با همکاران به صورت پروژه ای کار می کنیم، می تونید زمینه های کاری و تخصص هایی که دارید رو ایمیل کنید تا ارزیابی کنیم.