مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب - داکیومنت کامل ۶۰ صفحه ای و فیلم نحوه اجرا دارد

۳۵۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی شبکه بی سیم احتمالی Prowler در نرم افزار MATLAB

تصویر probabilistic-wireless-network-simulator-in-matlab_2596_1 شبیه سازی شبکه بی سیم احتمالی Prowler در نرم افزار MATLAB

شبیه سازی شبکه بی سیم احتمالی Prowler

در این بخش پروژه شبیه سازی شبکه بی سیم احتمالی Prowler را برای شما آماده کرده ایم که یکی از خاص ترین پروژه هایی است که با استفاده از نرم افزار MATLAB شبیه سازی شده است. این پروژه شامل داکیومنتی 60 صفحه ای است که روش اجرای درست پروژه و توضیحات روند عملکرد آن به همراه خطوط برنامه نویسی شده قرار گرفته اند. در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد پروژه را مطالعه و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه شبیه سازی شبکه را نیز به صورت آنلاین مشاهده کنید.

معرفی پروژه شبیه سازی شبکه بی سیم احتمالی

با استفاده از پروژه شبیه سازی شبکه بی سیم احتمالی یا همان Prowler که مخفف شده عبارت ” Probabilistic Wireless Network Simulator ” می باشد، می توان پروتکل های شبکه را به طور خاص را ایجاد کرد. اگر در اینترنت جستجو کرده باشد حتما موارد مشابهی را یافته اید ولی هیچ کدام از آن ها تمامی امکانات را نداشته و یا برای دسترسی به آن ها محدودیتی هایی وجود دارد. در این پروژه از محیط GUI (Graphical User Interface) به منظور کنترل داده و تشخیص حمله ها در شبکه و در کل پیدا سازی پروژه استفاده شده است. کنترل سادگی کار با پروژه و همچنین فهم بهتر آن هدفی است که از ساخت آن دنبال می شود.

محیط گرافیکی پروژه

در داخل فولدر current folder فایل های GUI (در MATLAB با پسوند fig مشخص می شوند) به نام های simgui.fig و paramgui.fig قرار دارند و برای ویرایش آن ها می توانید بر روی هر کدام که قصد ویرایش آن را دارید، کلیک راست کرده و گزینه Open in Guide را بزنید.

تصویر probabilistic-wireless-network-simulator-in-matlab_2596_2 شبیه سازی شبکه بی سیم احتمالی Prowler در نرم افزار MATLAB

شکل 2

زمانی که شما بر روی گزینه Open in GUIDE کلیک کنید وارد یک محیط شی گرایی در MATLAB می شوید که دارای یک سری شی شامل دکمه، برچسب، جعبه لیست و … می باشد. این محیط شبیه به محیط های GUI سایر زبان های برنامه نویسی مانند زبان سی شاپ تحت Visual Studio ، زبان Delphi تحت محیط Delphi Studio ، زبان Visual C++ تحت Visual Studio، زبان Visual Basic تحت محیط Visual Basic می باشد.

با کمک ابزار هایی که در اختیار شما قرار می گیرد قادر خواهید بود تا پروژه خود را به راحتی مدیریت کنید. در این پروژه نیز به منظور سادگی کارکرد و فهمیدن بهتر مفهوم پروژه از همین ابزار و کنترل ها استفاده شده است که در این مرحله بتوانید متدها و الگو های مختلفی را پیاده سازی نمایید. همه مواردی که مورد نیاز هستند در این GUI ها طراحی شده اند که امکان تغییر و شخصی سازی آن ها توسط شما وجود دارد. همچنین به خاطر منبع باز (Open Source) بودن پروژه می توانید در قسمت های مختلف آن تغییرات دلخواه را اعمال کنید.

اکنون به محیط GUI وارد شده اید. در این فخش محیط فایل simgui.fog را می توانید ببینید.

تصویر probabilistic-wireless-network-simulator-in-matlab_2596_3 شبیه سازی شبکه بی سیم احتمالی Prowler در نرم افزار MATLAB

شکل 3

توجه داشته باشید که از طرف ما هیچ کنترل و متد خاصی بر روی شی ها قرار نگرفته است و فقط برای برچسب های دکمه ها عنوان در نظر گرفته شده است. البته شده قادر هستید تا تغییرات مورد نظر خود را بر روی پروژه اعمال کنید. در ادامه نحوه صحیح اجرا را توضیح می دهیم.

نحوه اجرای پروژه

برای این کار، هنگامی که در ابتدا فایل prowler.m را باز می کنید می توانید کد های آن را مشاهده کنید که بیشتر قسمت های پروژه در این فایل نوشته شده اند و سایر فایل هایی که با پسوند .m مشاهده می کنید همگی فایل هایی هستند که توابع مورد نیاز prowler.m در آن ها نوشته شده است و در صورت نیاز آن ها در فایل prowler.m فراخوانی می شوند. توضبحاتی که در مورد مرحله آخر در داکیومنت قرار دارد، فایل prowler.m را به طور کامل تشریح کرده و خطوط برنامه نویسی شده را توضیح داده است. برای اجرا شدن فایل بر روی دکمه run کلیک کنید. بعد از اجرا شدن فایل پنجره زیر را مشاهده می کنید.

تصویر probabilistic-wireless-network-simulator-in-matlab_2596_4 شبیه سازی شبکه بی سیم احتمالی Prowler در نرم افزار MATLAB

شکل 4

این پروژه که یک احتمال است به دو بخش اصلی یعنی پیاده سازی Spoofing و ARP و پیاده سازی با استفاده از منطق فازی (Fuzzy Logic) تقسیم می شود. پیاده سازی Spoofing و ARP که GUI آن در فایل simgui.fig قرار دارد را در شکل بالا می توانید مشاهده کنید. پیاده سازی بخش دوم با استفاده از منطق فازی می باشد که از قسمت فریم Simulation و سپس از قسمت پارامترها قابل دسترس است.

تصویر probabilistic-wireless-network-simulator-in-matlab_2596_5 شبیه سازی شبکه بی سیم احتمالی Prowler در نرم افزار MATLAB

شکل 5

شما می توانید تمامی اتفاقات را در بخش رویداد ها یا همان Events مشاهده کنید و همچنین با استفاده از بخش Display و ListBox مربوطه می توانید سرعت انیمیشنی که در تشخیص حملات اتفاق می افتد را قبل و بعد اجرا شدن کنترل نمایید. حملات Spoofing در این شبیه سازی با حرف S در کنار روترها و نودها (کامپیوتر های شبکه) نمایش داده می شوند. وجود دکمه های Stop و Continue به شما امکان متوقف کردن و ادامه دادن شبیه سازی را می دهد.

تصویر probabilistic-wireless-network-simulator-in-matlab_2596_6 شبیه سازی شبکه بی سیم احتمالی Prowler در نرم افزار MATLAB

شکل 6

در این عکس فایل paramgui.fig را مشاهده می نمایید که چگونگی ویرایش کردن آن در ابتدای این بخش گفته شد.

 

باکس دانلود
شناسه:
۲۵۹۶
توضیحات:
m فایل متلب - داکیومنت کامل ۶۰ صفحه ای و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۳۵۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    رشید رحمتی پنجشنبه , 30 آذر

    سلام اگه بخواهیم پروژه شبیه سازی شبکه بی سیم احتمالی Prowler در نرم افزار MATLAB رو خرید کنیم می تونید بهش یه پاورپوینت هم اضافه کنید؟