پروپوزال موقعیت یابی آنی در شبکه های حسگر بی سیم (WSN) با ابعاد بزرگ

  • سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
  • بازدید ۶۲۰ نفر

تصویر proposal-positioning-wsn_4557 پروپوزال موقعیت یابی آنی در شبکه های حسگر بی سیم (WSN) با ابعاد بزرگ

پروپوزال موقعیت یابی آنی در شبکه های حسگر بی سیم

در این بخش دانلود رایگان پروپوزال موقعیت یابی آنی در شبکه های حسگر بی سیم (WSN) با ابعاد بزرگ (Designing Large-Scale Wireless Sensor Networks For Real-Time Tracking) در قالب فایل PDF برای شما علاقه مندان به مباحث شبکه های کامپیوتری آماده کرده ایم که مطالب آن به صورت نوشتری نیز در ادامه قرار داده شده است.

بخش های پروپوزال:

بیان مسئله

در مطالعات قبلی محققان بیشتر بصورت انحصاری راهکارهایی جهت نوع خاصی از شبکه های حسگر بی سیم را مورد بررسی قرار داده اند که این شرایط متفاوت با مدل واقعی آن در عمل می باشد زیرا با توجه به نمونه های پیاده شده آن شبکه ای از WSN ها وجود دارند که اساس یکسانی دارند اما در جزییات متفاوتند و بدون ایجاد تطابق بین محدودیت ها و خصوصیات شبکه ها نمی توان قانون های یکی را در دیگری اعمال نمود.

با توجه به انواع مختلف شبکه های حسگر بی سیم (WSN) از نظر پروتکل، تنظیمات، سخت افزار و … در طراحی پروتکل های موقعیت یابی می بایست فاکتورهایی را جهت همگون سازی این شبکه ها پیش بینی کرد تا با تغییر موقعیت هدف از شبکه ای به شبکه دیگر امکان ردیابی مستمر وجود داشته باشد. هدف از روش پیشنهادی استفاده از خواص مشترک شبکه ها می باشد. با استفاده از روش خوشه بندی در شبکه و استفاده از خصوصیات محتوا محوری روش اطلاعات مرکزی قصد داریم تا بدون تحمیل پردازش اضافی و تاخیر در زمان بروز رسانی عملیات ردیابی به صورت لحظه ای انجام شود.

اهداف تحقیق

هدف از انجام این تحقیق بررسی روش های موجود رهیابی اهداف می باشد تا به کمک تکنولوژی های جدید به افزایش دقت و سرعت آنها کمک کرد. با استفاده از کارایی این سیستم های ردیابی در WSN می توان از آن جهت کنترل و موقعیت یابی موشک های بالستیک، ماهواره ها و … استفاده کرد.

جنبه جدبد بودن و نو آوری طرح

در تحقیقات قبلی موضوع بحث تنها نوع خاصی از شبکه های حسگر بی سیم بوده که ما در این مطالعه به جنبه های مختلف حرکت هدف از شبکه ای به شبکه دیگر را بررسی می کنیم و موضوع مورد بحث تطبیق سیستم رهیابی برای مواجهه با تغییر نوع شبکه است.

ابزار گردآوری اطلاعات

ابزاری که جهت شبیه سازی و آنالیز نتایج استفاده می شود، نرم افزار شبیه ساز OPNET و نرم افزار MATLAB می باشند.

روش تجزیه و تحلیل اطلاعات

میزان ترافیک، زمان، تاخیر، و دیگر معیارهای مورد بحث از طریق نرم افزار شبیه ساز MATLAB بررسی می شوند.

 

باکس دانلود
شناسه:
۴۵۵۷
صفحات:
۱۳
زبان:
فارسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۱.۱۰ مگابایت
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است