مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در opnet ۱۴.۵ و فیلم آموزشی مرحله به مرحله از شبیه سازی به زبان فارسی دارد

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

ارزیابی QoS در پروتکل های سیگنالینگ و مسیریابی در شبکه MPLS با OPNET

تصویر qos-signaling-routing-in-mpls-opnet_6834_1 ارزیابی QoS در پروتکل های سیگنالینگ و مسیریابی در شبکه MPLS با OPNET

ارزیابی QoS در پروتکل های سیگنالینگ و مسیریابی در MPLS با آپنت

در این بخش پروژه شبیه سازی ارزیابی QoS در پروتکل های سیگنالینگ و مسیریابی در شبکه MPLS با ترافیک چند رسانه ای با نرم افزار OPNET به همراه فیلم آموزشی مرحله به مرحله فارسی آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از معرفی پروژه ارائه شده و قسمتی از فیلم آموزشی به همراه تصاویر خروجی قرار داده شده است.

مهندسی ترافیک در شبکه MPLS

امروزه اینترنت مهمترین شبکه در جهان است. بسیاری از مردم از اینترنت برای برقراری ارتباط با افراد دیگر، دانلود فایل ها، تماشای تلویزیون و بسیاری از موارد دیگر استفاده می کنند. این برنامه های مختلف باعث ایجاد مشکلاتی در ارتباطات می شوند. به عنوان مثال، صدا دارای برخی الزامات است، مانند جیتر و تاخیر که در انواع دیگر ارتباطات مانند FTP وجود ندارد. به همین دلیل شبکه های جدید باید برنامه ها و کاربردی های مختلف را هنگام مسیریابی یک بسته در شبکه اینترنت در نظر بگیرند. این موضوع دلیل اصلی MPLS-TE یا مهندسی ترافیک در شبکه MPLS می باشد.

معرفی پروژه

از اهداف این پروژه مشاهده و توضیح تفاوت های شبکه با MPLS-TE و شبکه سنتی است. در این پروژه قصد داریم تا پروتکل های مختلف سیستم MPLS-TE را تجزیه و تحلیل کرده و تاثیر کیفیت سرویس (QoS) را در یک شبکه متراکم ارزیابی کنیم. مهندسی ترافیک MPLS از پروتکل های مختلفی تشکیل شده است. در مرحله اول، پروتکل های سیگنالینگ وجود دارد. مهمترین پروتکل های سیگنالینگ RSVP-TE و CR-LDP هستند. پروتکل CR-LDP یک مجاورت کامل بین روترهای مختلف را حفظ می کند و پروتکل RSVP-TE به صورت دوره ای وضعیت مسیر را به روز رسانی می کند. از سوی دیگر، پروتکل های مسیریابی وجود دارد. اهداف اصلی این پروتکل ها توزیع اطلاعات بین روترها و انتخاب بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد است. برای انتخاب مسیر از پروتکل CSPF استفاده می شود. این پروتکل با برخی از ویژگی ها مانند پهنای باند یا تاخیر سروکار دارد تا بهترین مسیر را محاسبه کند. مهمترین پروتکل های مسیریابی OSPF-TE و ISIS-TE هستند که بهبود یافته OSPF و ISIS می باشند. MPLS-TE همچنین عملکرد های حفاظتی را ارائه می دهد. ما می توانیم از یک گره یا یک لینک محافظت کنیم. یک LSP پشتیبان از پیش ایجاد شده است، ما این وضعیت را شبیه سازی کرده و متوجه شده ایم که حفاظت زمان، ناتوانی لینک ها در شبکه را 45 ثانیه کاهش داد. با توجه به این موضوع، حال قصد داریم چند شبیه سازی با پروتکل های مختلف و شبیه سازی یک شبکه ISP با MPLS-TE و QoS را معرفی کنیم.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
تصویر 12
تصویر 13
باکس دانلود
شناسه:
۶۸۳۴
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در opnet ۱۴.۵ و فیلم آموزشی مرحله به مرحله از شبیه سازی به زبان فارسی دارد
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است