مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در opnet ، فیلم آموزش فارسی مرحله به مرحله و ترجمه مقاله دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است

۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس VOIP در شبکه WiMAX با OPNET

  • پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶
  • بازدید ۱,۵۲۷ نفر

تصویر qos-evaluation-voip-over-wimax-opnet_2855_1 شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس VOIP در شبکه WiMAX با OPNET

ارزیابی کیفیت سرویس VOIP در شبکه WiMAX

در این بخش پروژه شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس VOIP در شبکه وایمکس را برای شما آماده کردیم که با استفاده از نرم افزار OPNET و با عنوان مقاله QoS of VoIP over WiMAX Access Networks به همراه ترجمه فارسی ارائه شده است. در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد این پروژه شبکه را مطالعه و فیلم تصاویری از خروجی شبیه سازی در آپنت را مشاهده کنید. همچنین در انتهای این بخش لینک دانلود مقاله مرجع نیز به صورت رایگان قرار داده شده است.

معرفی پروژه

در این پروژه از کد گذار مختلف، توابع توزیعی پواسن، نمایی و ثابت به منظور شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس برای ترافیک VOIP استفاده شده است. این پروژه شامل 6 نوع سناریو می باشد که 3 سناریو اول آن در ارتباط با کدگذارهای G.711 ، G.723 و G.729 می باشد و در 3 سناریو باقی ماننده نیز از کدگذار G.711 استفاده شده است و همچنین برای زمان توزیع ترافیک از توابع پواسن، نمایی و ثابت استفاده کردیم.

پروتکل VoIP

پروتکل VoIP مخفف شده Voice Over Internet Protocol یا همان صدا روی پروتکل اینترنت، تکنولوژی سریع و در حال رشدی است که در شبکه های مبتنی بر پروتکل اینترنت به منظور انتقال داده های صوتی استفاده می شود. به خاطر قابلیت هایی که این پروتکل در انتقال داده های صوتی در قالب بسته‌ های دیجیتال دارد، می تواند جایگزین مناسبی برای شبکه تلفن سوئیچی عمومی باشد. به همراه آن افزایش قابل توجهی در توسعه شبکه های وایمکس مبتنی بر استاندارد IEEE 802.16 رخ می دهد.

ما در این پروژه به ارزیابی و بررسی عملکرد ترافیک VOIP بر روی شبکه های وایمکس، تاثیر الگوهای مختلف کدک صوتی و همچنین توزیع آماری VoIP روی شکبه های وایمکس می پردازیم. در سناریو های واقع‌ بینانه‌ شبکه به وسیله شبیه سازی های مختلف بینشی در مورد عملکرد VOIP در شبکه های وایمکس ارائه می شود. در این سناریو پارامتر هایی همچون تاخیر، لرزش، اتلاف بسته، و نمره‌ میانگین نظری (MOS) که بیانگر کیفیت سرویس می باشند تجزیه و تحلیل می شوند.

نتایج شبیه سازی با نرم افزار OPNET

نتایجی که از شبیه سازی ها بدست آمده است به خوبی نشان می دهد که عملکر VOIP در شبکه های وایمکس تحت تاثیر انتخاب کدک های صوتی و توزیع آماری می باشد. به منظور بررسی و ارزیابی عملکرد VOIP در شبکه های وایمکس این سناریو ها با این فرض که تنها ترافیک تولیدی در این مدل شبکه VOIP است در شبیه ساز OPNET طراحی شده اند. در سرتاسر شبیه سازی هیچ کنفرانس صوتی وجود ندارد و دلیل آن نیز این است که تماس های صوتی به شکل همتا به همتا می باشند همچنین در طول اجرای شبیه سازی SS یا همان ایستگاه های مشترکین به صورت ثابت در نظر گرفته می شوند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
باکس دانلود
شناسه:
۲۸۵۵
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در opnet ، فیلم آموزش فارسی مرحله به مرحله و ترجمه مقاله دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است
قیمت:
۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    سما عزیزی یکشنبه , 6 اسفند

    سلام در مورد شبکه وایمکس اطلاعات می خواستم اگه از منبع دیگه ای هم باشه اشکالی نداره ؟