مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب - ترجمه مقاله - پاورپوینت آماده ارائه - کامنت گذاری در کدها - مقاله اصلی آماده دانلود

۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی کاهش مصرف انرژی با حذف حفره های انرژی در WSN با متلب

  • سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
  • بازدید ۱,۶۲۲ نفر

تصویر reducing-energy-consumption-in-wsn-matlab_1999_1 شبیه سازی کاهش مصرف انرژی با حذف حفره های انرژی در WSN با متلب

کاهش مصرف انرژی با حذف حفره های انرژی در شبکه های حسگر بی سیم

پروژه ایی که در این بخش قرار داده ایم چگونگی کاهش مصرف انرژی با حذف حفره های انرژی در شبکه های حسگر بی سیم را نشان می دهد. این پروژه با نرم افزار متلب با عنوان مقاله REMOVING MECHANISM IN WIRELESS SENSOR NETWORKS شبیه سازی شده است که به همراه ترجمه مقاله، پاورپوینت آماده ارائه و کامنت گذاری کدها آماده شده است. در ادامه می توانید چگونگی کارکرد این پروژه شبکه با MATLAB را همراه با فیلم و تصاویری از خروجی آن ببینید و همچینین می توانید مقاله مرجع را به صورت رایگان از سایت دانلود کنید.

پروتکل های مسیریابی مبتنی بر خوشه بندی

افزایش میزان بهره وری انرژی موجود اصلی ترین کاربرد پروتکل های مسیریابی مبتنی بر خوشه بندی در شبکه حسگر بی سیم می باشد. مصرف بهینه انرژی و بکارگیری کارآمد در این پروتکل ها، طراحی آنها را به چالش می کشد.

حفره های انرژی چیست

زمانی که نودها در یک منطقه سریعا انرژی خود را تخلیه می کنند اصطلاحا می گویند حفره انرژی بوجود آماده است. مشکلی که این حفره های انرژی بوجود می آورند این است که موقع انتقال داده ها به ایستگاه مرکزی یا همان SINK باعث بروز اختلال در مسیریابی اطلاعات می شوند.

معرفی مقاله

مکانیزم خواب و بیدار، روشی است که در این مقاله جهت حذف حفره های انرژی برای نود های حسگر استفاده می شود تا از این طریق میزان مصرف انرژی را کاهش دهیم.

مقدار انرژی آستانه یا Eth

در این تکنیک فاصله دورترین نودی که وجود دارد و همچنین بیشترین انرژی مورد نیاز جهت انتقال داده اندازه گیری می شود و به انرژی بدست آمده از این طریق، انرژی آستانه یا Eth می گویند. در این روش هر کدام از نود ها انرژی خود را برای ارسال داده آنالیر میکنند و فقط نود هایی که سطح انرژی بیشتری نسبت به انرژی آستانه داشته باشند میتوانند انتقال داده انجام دهند. همینطور در هر دور مصرف انرژی و میانگین ذخیره سازی انرژی هر کدام از نود های سنسور را محاسبه می کنیم.

نتایج شبیه سازی

تکنیک کاهش مصرف انرژی با حذف حفره های انرژی طی شبیه سازی های گسترده به خوبی خود را اثبات کرده است. هر موقع که از این تکنیک در شبکه حسگر بی سیم استفاده شده است باعث افزایش مدت زمان پایداری شبکه در نتیجه افزایش طول عمر شبکه شده است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
باکس دانلود
شناسه:
۱۹۹۹
توضیحات:
m فایل متلب - ترجمه مقاله - پاورپوینت آماده ارائه - کامنت گذاری در کدها - مقاله اصلی آماده دانلود
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است