مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، خروجی های به دست آمده از پروژه ، نمودار ، گزارش کار کلی و مختصر (شامل معرفی پروژه ، جدول پارامتر های شبیه سازی و توضیح نحوه اجرای پروژه در ۵ صفحه به صورت فایل word) و فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن دارد

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

کاهش خطای تشخیص حمله همسایگی در شبکه حسگر بی سیم با NS2

تصویر reducing-neighboring-attack-detection-error-in-wsn-ns2_4130_1 کاهش خطای تشخیص حمله همسایگی در شبکه حسگر بی سیم با NS2

کاهش خطای تشخیص حمله همسایگی در شبکه WSN با NS2

در این بخش پروژه شبیه سازی کاهش خطای تشخیص حمله همسایگی در شبکه حسگر بی سیم با نرم افزار NS2 به همراه فیلم نحوه اجرا آماده کردیم که در ادامه به معرفی پروژه پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی ها قرار داده شده است.

معرفی پروژه

در این پروژه با استفاده از مجموع پارامترهای ثابت، مثل فاصله بین دو گره و یا محل قرار گیری دقیق گره در محیط و زمان پاسخگویی و همچنین استفاده از الگوریتم رمزنگاری در ارسال و دریافت اطلاعات، تعیین می کنیم که آیا یک گره در شبکه معتبر است یا خیر. پس از تعیین اعتبار گره، نرخ حمله نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. در واقع این پروژه به منظور کشف گره مزاحم همسایه در شبکه WSN طراحی شده است که در آن با استفاده از مقدار فاصله اندازه گیری شده توسط گره سالم و با فرض اینکه موقعیت گره های سالم مشخص می باشد، گره مزاحم کشف می شود.

پروتکل NPOS

علاوه بر آن ما از یک روش رمزنگاری ساده و یک روش hash برای اطمینان از اینکه داده به مقصد (گره سالم) رسیده است نیز استفاده کردیم که در قالب یک پروتکل با زبان سی پلاس پلاس نوشتیم. این روش طراحی شده، پروتکل NPOS نامگذاری شد که N در آن به معنی Neighbor یعنی همسایه و POS به معنی Position یعنی موقعیت است.

شبیه سازی و خروجی ها

برای بدست آوردن خروجی شبکه، ما سناریوی خود را در چند حالت که هرحالت شامل چند گره می باشد آزمایش کردیم که تعداد آنها به ترتیب 100 گره ، 150 گره ، 200 گره و 250 گره  می باشد. برای بدست آوردن خروجی شبیه سازی شبکه در نرم افزار NS2 اغلب از دستورات awk استفاده می شود که متاسفانه در حالت کشف گره مزاحم و نرخ یا درصد کشف، نمی توان این دستور را مورد استفاده قرار داد، ولی برای استخراج خروجی شبکه مثل گذردهی شبکه، تاخیر، جیتر و غیره که مربوط به جریان شبکه هستند، از دستورات awk استفاده می شود.

در این حالت که قرار است نرخ کشف گره مزاحم در شبیه سازی مشاهده شود، ما از دستورات نوشته شده، رمزنگاری و تابع Hash، استفاده می کنیم. یعنی در صورتی که گره ای وجود داشته باشد که از دید گره های سالم، و بر حسب فاصله گره ای غیر از گره سالم شناخته شود به عنوان گره مزاحم شناخته می شود. مثلا در حالت سناریوی شبکه با 100 گره چون تعداد گره های مزاحم تزریق شده با تعداد گره های کشف شده برابر است، پس نرخ کشف گره 100 می باشد و در صورتی که تعداد گره های کشف شده از تعداد گره های تزریق شده به عنوان مهاجم کمتر باشد در این صورت نرخ کشف کاهش پیدا می کند.

جدول پارامتر های شبیه سازی

مقدارپارامتر
نوع شبکهشبکه حسگر بی سیم تک کاناله
مدت زمان شبیه سازی500 ثانیه
تعداد گره های شبکه100 ، 150 ، 200 ، 250
نوع لایه MAC802.11
پروتکل مسیریابیDSR
نوع صفPriQueue
طول صف500
مختصات شبکه (فضای شبیه سازی)120 متر در 120 متر
نوع پروتکل ارسال دادهUDP
نوع ترافیک ارسالیCBR
اندازه بسته ارسالی1000 بایت + 40 بایت سرآیند بسته
روش پیشنهادیکشف گره همسایه بعلاوه یک الگوریتم رمزنگاری و Hash
نرم افزار شبیه سازNS2
 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
باکس دانلود
شناسه:
۴۱۳۰
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، خروجی های به دست آمده از پروژه ، نمودار ، گزارش کار کلی و مختصر (شامل معرفی پروژه ، جدول پارامتر های شبیه سازی و توضیح نحوه اجرای پروژه در ۵ صفحه به صورت فایل word) و فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن دارد
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است