مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد

۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

مسیریابی و پیش بینی سرعت در شبکه VANET با الگوریتم جستجوی تصادفی در متلب

  • چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸
  • بازدید ۵۳۰ نفر

تصویر routing-speed-prediction-vanet-random-search-matlab_13 مسیریابی و پیش بینی سرعت در شبکه VANET با الگوریتم جستجوی تصادفی در متلب

مسیریابی و پیش بینی سرعت در شبکه VANET با نرم افزار MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی مسیریابی و پیش بینی سرعت در شبکه VANET با الگوریتم بهینه سازی جستجوی تصادفی (Random Search) در نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها آماده کرده ایم که در ادامه به معرفی پروژه، معرفی الگوریتم جستجوی تصادفی و کاربرد های آن پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

معرفی پروژه

در این پروژه شبکه بین خودرویی ونت (VANET) با استفاده از روش بهینه سازی جستجوی تصادفی، مدلی را به منظور مسیریابی و تخصیص سرعت خودروها یا وسایل نقلیه در محیط برنامه متلب شبیه سازی می کنیم. مراحل کار ما در این پروژه به این شکل است که ابتدا مقداردهی اولیه گره و اختصاص گره سینک (Sink) انجام می شود، سپس حرکت وسایل نقلیه یا خودرها شروع شده و پوشش آن محدوده و سرعت گیری خودروها آغاز می شود. در مرحله بعد طول مسیریابی با توجه به محدودیت ها بهینه سازی می شود. مرحله بعدی به سرعت مناسب خودروها با استفاده از روابط زمانی و مکانی اختصاص دارد و نهایت خروجی های نموداری تولید می شوند.

تصویر routing-speed-prediction-vanet-random-search-matlab_22 مسیریابی و پیش بینی سرعت در شبکه VANET با الگوریتم جستجوی تصادفی در متلب

جستجوی تصادفی (Random Search)

جستجوی تصادفی (Random Search)، از خانواده روش های عددی بهینه سازی می باشد که به مشتق مسئله ای که بهینه می شود احتیاج ندارد، از این رو می تواند بر روی مسائلی که گسسته بوده و یا مشتق پذیر نمی باشند، اعمال گردد. علاوه بر این، پیچیدگی محاسباتی این روش ها از روش های قطعی کم است و در نتیجه زمان اجرای آن ها پایین تر است. هر چند روش های بهینه سازی جستجوی تصادفی (Random Search Optimization Method) تضمینی جهت دست یابی به جواب ارائه نمی کنند، اما استفاده از آنها سودمند و در بعضی از مسائل، تنها راه ممکن می باشد.

کاربرد روش جستجوی تصادفی

کاربرد روش های جستجوی تصادفی از شبکه های کامپیوتر گرفته تا اقتصاد و کنترل کیفیت بسیار گسترده است. به طور خاص، بعضی از زمینه هایی که این روش ها در آنها مورد استفاده قرار می گیرد، عبارتند از: آموزش های عصبی مصنوعی (Artificial Neural Networks – ANNسیستم های کنترل فازی (Fuzzy Control System)، شکستن رمز، و طراحی مدار های الکتریکی. الگوریتم های جستجوی تصادفی به منظور حل بسیاری از مسائل بهینه سازی کلی با ساختار معیوب با متغیر های گسسته و یا پیوسته مفید می باشند. در الگوریتم های جستجوی تصادفی، تضمین یافتن جواب بهینه کلی، قربانی پیدا کردن جوابی مناسب در زمانی مناسب می شود. الگوریتم های فوق به دو دسته کلی جستجوی کلی، با هدف اکتشاف نواحی گسترده ای از ناحیه شدنی، و جستجوی محلی (Local Search)، با هدف استخراج اطلاعات محلی تقسیم می گردد ولی اشتراک تمامی این الگوریتم ها، در بکارگیری احتمال جهت جستجوی جواب می باشد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
تصویر 12
تصویر 13
تصویر 14
تصویر 15
تصویر 16
تصویر 17
تصویر 18
تصویر 19
تصویر 20
باکس دانلود
شناسه:
۵۱۱۸
توضیحات:
m فایل متلب ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است