مسیریابی QOS مبتنی بر SDN در اینترنت اشیا زیر آبی (IoUT)

  • چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰
  • بازدید ۵۴۱ نفر

تصویر sdn-qos-routing-iout-paper_6783 مسیریابی QOS مبتنی بر SDN در اینترنت اشیا زیر آبی (IoUT)

مسیریابی QOS مبتنی بر SDN در اینترنت اشیا زیر آبی

در این بخش مقاله مسیریابی QOS مبتنی بر SDN در اینترنت اشیا زیر آبی (IoUT) با عنوان اصلی An SDN-based framework for QoS routing in internet of underwater things معرفی و نسخه انگلیسی آن برای دانلود قرار داده شده است.

اینترنت اشیا زیر آبی (IoUT)

در سال های اخیر، اینترنت اشیا زیر آبی (IoUT) به یک فناوری محبوب برای کاوش در محیط زیر آب تبدیل شده است. شبکه IoUT مدیران را قادر می سازد تا پدیده‌ های محیطی زیر آب را از هر نقطه جهان که دسترسی به اینترنت وجود دارد، کاوش و نظارت کنند. با توجه به محیط سخت زیر آب، قابلیت اطمینان در ارتباط بین گره های حسگر بدتر می شود و باعث مشکلات عملکردی مانند نرخ تلفات بسته بیشتر و تاخیر انتها به انتها می شود. بنابراین، مدیریت ارتباطات بین سنسورها برای رفع این مشکلات به منظور بهبود کیفیت سرویس در شبکه UWSN ضروری است. شبکه نرم افزار محور (Software-defined networking – SDN) یکی از امیدوار کننده ترین معماری ها برای ارائه مدیریت کارآمد شبکه با جدا کردن صفحه داده از صفحه کنترل شبکه است.

معرفی مقاله

این مقاله یک تکنیک مسیریابی QoS جدید برای IoUT مبتنی بر شبکه SDN با هدف بهبود QoS با ایجاد مسیر های قابل اعتماد بین گره های حسگر پیشنهاد می کند. برای انجام این کار، کنترل کننده مختصات سه بعدی هر حسگر زیر آب را جمع آوری می کند تا فاصله بین گره ها را محاسبه کند. سپس با استفاده از معادلات آکوستیک زیر آب، قابلیت اطمینان هر لینک ارتباطی را تخمین می زند. در نهایت قابل اعتماد ترین مسیر را با حداقل تاخیر محاسبه کرده و مسیر را بر روی گره های واقع در امتداد آن نصب می کند. نتایج شبیه سازی با نرم افزار MATLAB نشان می دهد که مکانیسم ما به طور قابل توجهی از سایر رویکرد های غیر SDN از نظر چندین معیار عملکرد مثل نسبت تلفات بسته و تاخیر انتها به انتها و مصرف انرژی بهتر عمل می کند.

 

باکس دانلود
شناسه:
۶۷۸۳
صفحات:
۱۵
زبان:
انگلیسی
فرمت فایل:
PDF
اندازه فایل:
۱.۸۱ مگابایت
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است