مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، ترجمه مقاله و فیلم نحوه اجرا می باشد - مقاله مرجع آماده دانلود است

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی ایمن سازی شبکه MANET در مقابل حمله سیاه چاله با شبیه ساز NS2

  • سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • بازدید ۱,۱۶۷ نفر

تصویر securing-manet-against-insider-black-hole-ns2_2823_1 شبیه سازی ایمن سازی شبکه MANET در مقابل حمله سیاه چاله با شبیه ساز NS2

ایمن سازی شبکه MANET در مقابل حمله سیاه چاله

در این بخش پروژه شبیه سازی ایمن سازی شبکه MANET در مقابل حمله سیاه چاله با نرم افزار NS2 آماده کردیم که بر اساس مقاله SECURING MANET AGAINST INSIDER ATTACK-A BLACK HOLE ATTACK & ITS PERFORMANE ANALYSIS انجام شده و دارای ترجمه مقاله و فیلم نحوه اجرا نیز می باشد.

شبکه های سیار موردی (MANET)

شبکه سیار موردی (MANET) یک شبکه بدون زیر ساخت و موقت می باشد که در آن نود های بی سیم معمولا به طور تصادفی و در حال حرکت با هم ارتباط بر قرار می کنند. پروتکل AODV یکی از مهم ترین و مشهور ترین پروتکل های مسیریابی شبکه MANET محسوب می شود. آسیب های امنیتی مختلفی پروتکل های مسیریابی این شبکه را تهدید می کنند که در برار حمله های مخبر محافظت نشده اند.

حمله سیاه چاله (Blackhole Attack)

حمله سیاه چاله (Blackhole Attack) در شبکه یک نمونه از حملاتی است که پروتکل ADOV را در این شبکه تهدید می کند و در زمان حمله داده ها در شبکه از دست می رود و این مسئله به خاطر آن است که بسته های داده به نود مقصد نمی رسند. در مقاله حاضر ما پروتکل مسیریابی AODV را در مقابل حمله سیاه چاله که توسط دو نود مخرب اعمال شده است را تجزیه و تحلیل کرده و در نتهایت برای به حداقل رساندن این مشکل راه حلی با نام IDSAODV ارائه می دهیم.

روش پیشنهادی مقاله

سیستم تشخیص نفوذ (IDS) یکی از روش هایی است که برای جلوگیری از تهدید های امنیتی در شبکه استفاده می شود. سیستم تشخیص نفوذ یا همان IDS فرآیندی است که در آن تهدید و دشمن شناسایی و از اقدامات بعدی آن جلوگیری می شود. ما در روش پیشنهادی به منظور شناسایی فعالیت های آنومالی مزاحم از فعالیت های عادی، فرض کرده ایم که هر کدام از فعالیت های کاربر تحت نظارت است.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۲۸۲۳
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در NS۲ ، ترجمه مقاله و فیلم نحوه اجرا می باشد - مقاله مرجع آماده دانلود است
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است