مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی انتشار پیام های ایمنی در شبکه VANET مبتنی بر خوشه بندی با NS2

  • چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶
  • بازدید ۱,۲۹۰ نفر

تصویر simulate-release-of-safety-messages-vanet-by-ns2_1732_1 شبیه سازی انتشار پیام های ایمنی در شبکه VANET مبتنی بر خوشه بندی با NS2

انتشار پیام های ایمنی در شبکه VANET

در این بخش شبیه سازی انتشار پیام های ایمنی در شبکه VANET مبتنی بر خوشه بندی در نرم افزار شبیه ساز NS2 به همراه فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی به همراه لینک دانلود مقاله اصلی را قرار داده ایم.

طول خوشه در شبکه VANET

طول خوشه در این شبکه اهمیت زیادی دارد و بزرگتر از پهنای خطوط است و داشتن خوشه های متحرک از مزیت اصلی آن است و به خاطر تحرکی که خودروها دارند سرخوشه و خود خوشه با خودروهای دیگر در خوشه با سرعت بالا حرکت می کنند و این سرعت به خاطر ساختار خوشه های متحرک یک توپولوژی پایدار را برقرار می کند.

ارتباطات درون خودروی IVC در شبکه VANET

برای پشتیبانی از کاربردهای ایمنی و غیر ایمنی از ارتباطات درون خودروی در باند فرکانسی GHz 5.9 استفاده می شود و DSRC پهنای باند MHz 5 را استفاده و به 7 کانال تقسیم می شود یک کانال تحت عنوان کانال کنترل در نظر گرفته شده و بقیه کانال های سرویس نامیده می شوند. خودروها از طریق کانال کنترل برای مبادله پیام ها و جمع آوری اطلاعات در رابطه با همسایه استفاده کرده و از کانال سرویس بخاطر انجام دادن وظایف ارتباطی داخل خوشه استفاده می کنند لایه لینک برد انتقال را می تواند تا 1000 متر و یا یک کانال تهیه کند.

کانال کنترل در شبکه VANET

شبکه VANET می تواند برد طولانی تر R را برای کانال کنترل به کار ببرد طوریکه سرخوشه می تواند با سرخوشه های همسایه برای نشر پیام ارتباط داشته باشد و برد کوتاه تر r را برای کانال سرویس که برای مدیریت داخل خوشه ها استفاده می شود را استفاده نماید. به کمک کانال کنترل خوشه ها می توانند اطلاعات وضعیت جاده را توسط خوشه های همسایه جمع آوری و بعد یک تصویر کامل از جاده که بزرگتر از مرزهای خوشه خودشان است را ایجاد کند شرط همسایگی به صورت مستقیم به محدوده ارسال و دریافت گره وابسته است و DSRC در این جا یک واسطه چند کاناله با محدوده های انتقال مخلف است.

روش پیشنهادی در شبیه سازی انتشار پیام های ایمنی در شبکه VANET

شبکه بین خودرویی ونت براساس معماری خودرو به خودرو V2V است که تمام خودروها به GPS و یک فرستنده و گیرنده ونت مجهز و در حال حرکت می باشند و ساختار این شبکه تشکیل شده از خوشه های مختلف که در مسیر یکسان در حال حرکت هستند و با فاصله حدودی 1KM عضو یک خوشه که ظاهری مستطیل شکل دارد شده و در دو تا چهار خط جاده گسترش می یابد.

 


تصویر 1 - اجرای فایل انیمیشن nam
تصویر 2 - اجرای فایل انیمیشن nam
تصویر 3 - اجرای فایل انیمیشن nam با 70 نود
تصویر 4 - نمودار میانگین Delivery Ratio برای متد CBERA و متد جدید
تصویر 5 - نمودار Dropped Packet برای متد CBERA و متد جدید
تصویر 6 - نمودار میانگین End To End Delay برای متد CBERA و متد جدید
تصویر 7 - نمودار Overhead برای متد CBERA و متد جدید
تصویر 8 - نمودار میانگین Throughput برای متد CBERA و متد جدید
باکس دانلود
شناسه:
۱۷۳۲
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است