مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی در opnet و فیلم آموزشی مرحله به مرحله فارسی دارد

۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل TCP و UDP با نرم افزار OPNET

 • چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶
 • بازدید ۱,۷۱۱ نفر

تصویر simulation-tcp-and-udp-opnet_2852_1 شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل TCP و UDP با نرم افزار OPNET

ارزیابی عملکرد پروتکل TCP و UDP

در این بخش پروژه شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل TCP و UDP را آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار OPNET و عنوان مقاله Performance analysis of TCP and UDP using Opnet Simulator ارائه شده است. در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد پروژه و همچنین فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی شده در محیط شبیه ساز OPNET را مشاهده کنید. قابل ذکر است که مقاله اصلی و مرجع این پروژه در انتهای این بخش و به صورت رایگان برای دانلود قرار داده شده است.

معرفی پروتکل TCP و UDP

پروتکل TCP و UDP در لایه حمل معماری TCP/IP تعریف شده اند. پروتکل TCP یعنی پروتکلی که اتصال گرا و مطمئن باشد و پروتکل UDP هم یعنی پروتکلی که فاقد اتصال و بدون تضمین باشد. بر طبق اولین تصویر ارائه شده در ادامه این بخش دو پروتکل TCP و UDP بر روی پروتکل اینترنت کار می کنند و خدمات ساخته شده به وسیله پروتکل اینترنت را فراهم می سازند. با استفاده از دو پروتکل TCP و UDP می توان داده را به یک فرآیند کاربردی در حال اجرا در یک کامپیوتر دور ارسال کرد.

در پروتکل TCP یک سرویس اتصال گرا ساخته می شود که می توانید از تحویل داده به مقصد اطمینان حاصل کند ولی در پروتکل UDP که اتصال گرا نمی باشد این تضمین وجود ندارد. با وجود بدون اتصال بودن پروتکل UDP، در موارد بسیاری از موارد از آن استفاده می شود. به این مثال توجه کنید، هنگامی که در یک ماشین نیاز باشد تا داده ها به یک برنامه کاربردی مخصوص در حال اجرا فرستاده شود و یا هنگامی که ارسال داده ها به شکل چند پخشی یا همه پخشی باشد، از پروتکل UDP استفاده می شود.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
باکس دانلود
شناسه:
۲۸۵۲
توضیحات:
فایل های شبیه سازی در opnet و فیلم آموزشی مرحله به مرحله فارسی دارد
قیمت:
۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۴ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  پدرام احدی سه شنبه , 19 دی

  سلام چرا DNS روی پروتکل های UDP و TCP کار می کنه ؟

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  اکبر محمودوند دوشنبه , 4 تیر

  سلام خسته نباشید میشه توضیحات اضافی در مورد پروتکل tcp و udp از سایت شما دریافت کرد اگه هست فقط آدرسشو عنوان کنید کافیه مجکر..

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  mz چهارشنبه , 19 دی

  با سلام در پروژه شی های Application config و Profile config و Task config چه کاربردی دارند و دقیقا چه ارتباطی با هم دارند ؟؟ راستش سرچ کردم چیزی پیدا نکردم هنگام ارائه باید برای استاد توضیح بدم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهچهارشنبه , 19 دی

   لطفا فیلم آموزشی را بررسی کنید، در فیلم آموزشی تمامی مراحل شبیه سازی توضیح داده شده است.