شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET (پروتکل AODV – DSR – DSDV – OLSR) با NS3

 • پنج شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷
 • بازدید 171 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (20 امتیاز از 4 رای)
  Loading...

شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET (پروتکل AODV – DSR – DSDV  OLSR) با NS3

شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET با نرم افزار NS3

در این بخش پروژه شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET (پروتکل AODV – DSR – DSDV – OLSR) با نرم افزار NS3 به همراه فیلم نحوه اجرا و خروجی گرفتن از پروژه آماده کردیم که در آن پارامتر بسته های دریافتی و نرخ دریافت بسته بین پروتکل ها مورد ارزیابی قرار گرفته است. در ادامه به معرفی پروژه پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

معرفی پروژه

در این پروژه چهار نوع از پروتکل های مسیریابی شبکه ادهاک موبایل (MANET) شامل پروتکل مسیریابی AODV ، پروتکل مسیریابی DSR ، پروتکل مسیریابی DSDV و پروتکل مسیریابی OLSR با استفاده از شبیه ساز NS3 انجام شده و از نظر بسته های دریافتی و نرخ دریافت بسته، بین آنها مقایسه شده است. در این پروژه شبیه سازی پنج نوع فایل داریم که شامل فایل با پسوند cc ، فایل با پسوند xml ، فایل با پسوند csv ، فایل با پسوند mbo و همچنین فیلم آموزشی با پسوند mp4 می باشد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم.

فایل های موجود در پروژه

 • فایل داری پسوند CSV : این فایل خروجی اصلی برنامه را شامل می شود که گراف های مقایسه ای نیز از روی همین فایل ساخته شده است.
 • فایل دارای پسوند cc : این فایل سورس برنامه است که شامل چهار پروتکل مسیریابی شبکه ادهاک (MANET) می باشد.
 • فایل دارای پسوند mp4 : این فایل مربوط به یک فیلم آموزشی کوتاه از نحوه اجرا و خروجی گرفتن از پروژه می باشد.
 • فایل داری پسوند mbo : این فایل موقعیت و مسیر حرکت نود ها را در زمان های مختلف نشان می دهد.
 • فایل داری پسوند Xml : این فایل مربوط به محیط گرافیکی و تولید انمیشن می باشد.

تصاویر خروجی پروژه در محیط NS3

شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET (پروتکل AODV – DSR – DSDV  OLSR) با NS3 شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET (پروتکل AODV – DSR – DSDV  OLSR) با NS3 شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET (پروتکل AODV – DSR – DSDV  OLSR) با NS3 شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET (پروتکل AODV – DSR – DSDV  OLSR) با NS3 شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET (پروتکل AODV – DSR – DSDV  OLSR) با NS3 شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET (پروتکل AODV – DSR – DSDV  OLSR) با NS3 شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET (پروتکل AODV – DSR – DSDV  OLSR) با NS3 شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET (پروتکل AODV – DSR – DSDV  OLSR) با NS3 شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET (پروتکل AODV – DSR – DSDV  OLSR) با NS3 شبیه سازی و مقایسه پروتکل های شبکه MANET (پروتکل AODV – DSR – DSDV  OLSR) با NS3


کتاب آموزش شبیه ساز NS3 به زبان فارسی به صورت PDF

کتاب آموزش شبیه ساز NS3 به زبان فارسی به صورت PDF

مشاهده کتاب NS3

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید