مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

شامل فایل های شبیه سازی شده در NS2 ، نمودارها ، خروجی های به دست آمده ، فیلم نحوه اجرا و توضیح کلیات کار می باشد

۲۶۶,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی و ارزیابی الگوریتم جدید رمزنگاری در شبکه بی سیم با NS2

شبیه سازی و ارزیابی الگوریتم جدید رمزنگاری در شبکه بی سیم با NS2

شبیه سازی و ارزیابی الگوریتم جدید رمزنگاری در شبکه با NS2

در این بخش پروژه شبیه سازی و ارزیابی الگوریتم جدید رمزنگاری در شبکه بی سیم با نرم افزار NS2 را آماده کرده ایم که براساس مقاله The New Cryptography Algorithm with High Throughput انجام شده است. نوع شبکه ای که برای این پروژه امنیت شبکه در نظر گرفته شده، شبکه MANET با پروتکل AODV می باشد. در ادامه توضیحاتی از محتوای مقاله ارائه شده و فیلم و تصاویر خروجی پروژه به همراه لینک دانلود مقاله قرار داده شده است.

معرفی مقاله و پروژه

این مقاله یک الگوریتم رمزنگاری جدید با توان عملیاتی بالا را معرفی می کند. الگوریتم معرفی شده با استفاده از عملیات ریاضی و منطقی ساده، به سرعت اجرا می شود و از یک کلید ۱۲۸ بیتی برای افزایش امنیت استفاده می کند. امنیت این الگوریتم با تکرار مکرر مراحل، با حفظ تعادل بین توان عملیاتی بالا و محافظت قوی، افزایش یافته است. این الگوریتم می تواند برای کاربرد هایی که نیاز به سرعت و امنیت بالا دارند، مانند ارتباطات بی سیم و پردازش داده های بزرگ، استفاده شود. این الگوریتم با الگوریتم های رمزنگاری موجود مانند DES، ۳DES، AES و Blowfish مقایسه شده و نتایج نشان می دهد که این الگوریتم جدید از نظر توان عملیاتی و امنیت از همه آنها بهتر است.

شبیه سازی و ارزیابی الگوریتم جدید رمزنگاری در شبکه بی سیم با NS2

شکل فرآیند رمزگذاری و رمزگشایی

معماری الگوریتم

الگوریتم جدید از یک معماری حلقوی استفاده می کند که در آن مراحل رمزگذاری و رمزگشایی به طور تکراری اجرا می شوند. هر مرحله از الگوریتم شامل دو عملیات می باشد که یکی عملیات ترکیب (Confusion) است که این عملیات برای ترکیب کردن داده ها با استفاده از ترکیبی از عملیات ریاضی و منطقی استفاده می شود، و دیگری انتشار (Diffusion) می باشد که این عملیات برای پخش اطلاعات در سراسر داده ها با استفاده از عملیات ضرب و جمع استفاده می شود. قابل ذکر است، شبکه ای که برای این پروژه امنیت شبکه در نظر گرفته شده، شبکه MANET با پروتکل مسیریابی AODV می باشد. مراحل رمزگذاری و رمزگشایی الگوریتم جدید به شرح زیر است:

رمزگذاری:

  • داده های ورودی به دو بخش مساوی تقسیم می شوند.
  • هر بخش از داده های ورودی با استفاده از عملیات ترکیب و انتشار رمزگذاری می شود.
  • هر دو بخش رمزگذاری شده با استفاده از عملیات XOR ترکیب می شوند.

رمزگشایی:

  • داده های رمزگذاری شده اند به دو بخش مساوی تقسیم می شوند.
  • هر بخش از داده های رمزگذاری شده با عملیات ترکیب و انتشار رمزگشایی می شود.
  • دو بخش رمزگشایی شده به کمک عملیات XOR ترکیب می شوند.

شبیه سازی و ارزیابی الگوریتم جدید رمزنگاری در شبکه بی سیم با NS2

شکل فلوچارت الگوریتم رمزگذاری پیشنهادی

امنیت الگوریتم

امنیت الگوریتم جدید از طریق تکرار مکرر مراحل افزایش می یابد. یعنی هرچه تعداد تکرارها بیشتر باشد، امنیت الگوریتم نیز بیشتر می شود. امنیت این الگوریتم با استفاده از یک ارزیابی امنیتی انجام شده و نتایج شبیه سازی نشان می دهد که این الگوریتم در برابر حملات رمزنگاری مقاوم است.

مقایسه با دیگر الگوریتم ها

الگوریتم جدید با الگوریتم های رمزنگاری موجود مانند الگوریتم بلوفیش (Blowfish) ، الگوریتم استاندارد رمزنگاری داده‌ (DES) ، الگوریتم DES سه گانه (۳DES) و الگوریتم استاندارد رمز گذاری پیشرفته (AES) مقایسه شده و نتایج نشان می دهد که عملکرد الگوریتم جدید از نظر توان عملیاتی و امنیت از همه آنها بهتر می باشد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
باکس دانلود
شناسه:
۷۹۰۸
توضیحات:
شامل فایل های شبیه سازی شده در NS2 ، نمودارها ، خروجی های به دست آمده ، فیلم نحوه اجرا و توضیح کلیات کار می باشد
قیمت:
۲۶۶,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است