مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده OPNET و داکیومنت دارد

۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی رایانش ابری (Cloud Computing) با نرم افزار OPNET

 • پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
 • بازدید ۲,۵۴۰ نفر

تصویر simulation-cloud-computing-with-opnet_2079_1 شبیه سازی رایانش ابری (Cloud Computing) با نرم افزار OPNET

شبیه سازی رایانش ابری (Cloud Computing)

در این بخش پروژه شبیه سازی رایانش ابری با استفاده از نرم افزار شبیه ساز OPNET را به همراه داکیومنت آماده کرده ایم که در ادامه می توانید توضیحاتی در مورد خدمات رایانش ابری و همچنین فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی انجام شده را مشاهده کنید.

رایانش ابری یا Cloud Computing

میتوان اینگونه گفت که رایانش ابری یک شکل توسعه تحت وب و استفاده از دانش کامپیوتر می باشد که این سرویس در طی چند سال اخیر به یک بسر عمده IT مدل گشته است. در بعضی از مقالات رایانش ابری را با عبارات دیگری نظیر نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) ، رایانش گرید، رایانش خوشه، رایانش مستقل و رایانش کاربردی تعریف می کنند. نرم افزار به عنوان یک سرویس یا Saas، را می توان یک مدل تحویل نرم افزار دانست که در آن، نرم افزار و داده هایی که مربوط به آن نرم افزار می باشند به صورت مرکزی بر روی یک ابر میزبانی می شوند.

نرم افزار به عنوان یک سرویس (Saas)

کاربرانی که توسط یک مرورگر وب از یک کلاینت استفاده می کنند، عموما می توانند به SAAS دسترسی داشته باشند. رایانش خوشه و گرید هم دو نوع از تکنولوژی های کامپیوتری هستند که برای توسعه رایانش ابری ایجاد شده اند. رایانش کاربرد شامل سته بندی منابع محاسباتی ای مانند دستگاه های محاسباتی و ذخیره سازی می باشد و رایانش مستقل نیز شامل سرویس های سیستم کامپیوتری بوده که قادر به مدیریت خود می باشد.

مراکز ابری

تفاوت مراکز ابری، بر اساس یک سری از جنبه مهم و سیستم های صف بندی می باشد. یک مرکز ابری، توانایی داشتن تعداد مازادی گره های قابلیت (سرور) به تعداد صد ها یا حتی هزاران مورد را دارد. به خاطر این که محیط ابری ماهیت پویا دارد، متنوع بودن درخواست های کاربران و وابستگی زمانی در بارهای کاری، باعث گردیده تا مراکز ابری بتوانند کیفت سرویس مورد انتظار را برای بار های مختلف ارائه دهند. ارزیابی کارائی صحیح از مراکز داده ای ابری، با توسعه یک بستر رایانش ابری ضرورت می یابد.

تعریف دیگری که میتوان برای محاسبات ابری (Cloud Computing) به کار برد

می توان اینگونه گفت که سرویس محاسبات ابری یک تکنولوژی کاربردی و جالب را ارائه می دهد که باعث تسهیل در اجرای برنامه های علمی و تجاری می شود. این نوع پردازش ها در صورت تقاضا، به وسیله پرداخت در هر صورتی، خدمات انعطاف پذیر و مقیاس پذیری به مشتریان ارائه می کند.

خدماتی که این حالت می تواند فراهم کند به سه دسته تقسیم می شوند:
 1. IaaS که زیر ساختی به عنوان یک سرویس است
 2. PaaS که بستر های نرم افزاری به عنوان یک سرویس است
 3. SaaS که نرم افزاری به عنوان یک سرویس است

این خدمات برای اینکه پاسخ گوی نیاز های مختلف مشتریان باشند، با سطح خدمات مختلفی ارائه می شوند. اگر چه بسیاری از خدمات ابر قابلیت های مشابهی دارند، برای نمونه میتوان خدمات کامپیوتری، خدمات ذخیره سازی، خدمات شبکه را نام برد. آنها از نظر کیفیت غیر کارکردی با اصطلاح پارامتر های QoS (کیفیت خدمات)، نظیر زمان خدمات، میزان هزینه خدمات، در دسترس بودن خدمات، میزان مصرف انرژی خدمات، بهره گیری از خدمات، و غیره متفاوت هستند.

 


تصویر 1 - محیط اصلی شبیه سازی
تصویر 2 - نمودار HTTP.Object Response Time - HTTP.Traffic Received
تصویر 3 - نمودار HTTP.Traffic Sent - HTTP.Traffic Received
تصویر 4 - نمودار DB Query.Response Time - Wireless LAN.Delay - Wireless LAN.Load
تصویر 5 - نمودار Wireless LAN.Delay - Wireless LAN.Throughput
تصویر 6 - نمودار میانگین Wireless LAN Media Access.Delay - BSS0.Wireless LAN.Network Load - BSS1.Wireless LAN.Network Load
باکس دانلود
شناسه:
۲۰۷۹
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده OPNET و داکیومنت دارد
قیمت:
۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۳ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  ahmadi شنبه , 30 دی

  با سلام میخواستم از جزعیات کامل بسته اطلاع پیدا کنم. مقاله هم موجود هست ؟ پاور پوینت و ورد ترجمه مقاله

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهشنبه , 30 دی

   دارای فایل های شبیه سازی شده در نرم افزار opnet ، فیلم نحوه ران کردن پروژه و گزارش کار است.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  عادل قیصری چهارشنبه , 9 اسفند

  می خوام در مورد رایانش ابری اطلاعاتی داشته باشم شما می تونید کمکی کنید. اینکه چه نرم افزاری استفاده میشه و میزان امنیت اطلاعات در چه حدی است و بازار کارش الان چطوره ؟