مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در NS۲ - مقاله اصلی آماده دانلود

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی کنترل ازدحام لایه متقاطع در شبکه حسگر بی سیم با نرم افزار NS2

  • سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶
  • بازدید ۱,۴۴۷ نفر

تصویر simulation-cross-overlap-congestion-control-wsn-ns2_2166_1 شبیه سازی کنترل ازدحام لایه متقاطع در شبکه حسگر بی سیم با نرم افزار NS2

کنترل ازدحام لایه متقاطع در شبکه حسگر بی سیم

در این یخش پروژه شبیه سازی کنترل ازدحام لایه متقاطع در شبکه حسگر بی سیم (WSN) را آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار NS2 و با عنوان مقاله A cross-layer congestion control strategy in wireless sensor network شبیه سازی شده است. در ادامه می توانید توضیحات، فیلم نحوه اجرا و تصاویری از خروجی شبیه سازی انجام شده به همراه لینک دانلود مقاله مرجع را مشاهده کنید.

کنترل ازدحام در شبکه حسگر بی سیم (WSN)

در WSN ها یا شبکه های حسگر بی سیم عملکرد و انرژی گره های حسگر محدود  بوده و در اکثر گره های انتقال یک و چند هاپ، در بیشتر موارد ازدحام رخ می دهد که این ازدحام می تواند باعث حذف شدن بسته، تاخیر طولانی در شبکه و یا کاهش بهره وری انرژی شود. با کنترل کردن ازدحام موجود در شبکه می توان کیفیت سرویس شبکه را تا حد زیادی بهتر کرد.

کار های پیشین در لایه حمل و نقل

بیشتر مطالعاتی که در مورد لایه حمل و نقل در تشخیص تراکم و مکانیزم و همچنین تنظیم نرخ صورت گرفته اند، بدون در نظر گرفتن ترکیب متعادل در مسیریابی چندگانه (Multipath) و شرایط انوع برنامه عمل کرده اند.

استراتژی کنترل ازدحام لایه متقاطع (CLCC)

راهبردی که در حال حاضر در این مقاله بر روی آن کار شده، یک راهبرد برای کنترل ازدحام لایه متقاطع (CLCC) در شبکه حسگر بی سیم است که شامل تنظیم نرخ، مسیریابی چندگانه و طراحی کاربردگرا می باشد.

چگونگی کنترل ازدحام با تنظیم نرخ بسته ها

در مسیریابی چندگانه یا MULTI PATH می توان تراکم یک گره را بلافاصله از طریق انتقال بسته به گره های دیگر حذف کرد و تنظیم نمودن نرخ بسته می تواند باعث کنترل هرچه بهتر ازدحام شبکه شود. کاهش در میزان افت و ثبات در نرخ منبع در شبکه، نتایجی هستند از شبیه سازی های انجام شده با نرم افزار NS2 به دست آمده اند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
باکس دانلود
شناسه:
۲۱۶۶
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در NS۲ - مقاله اصلی آماده دانلود
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است