مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در NS۳ ، نتایج به دست آمده ، گزارش کار مختصر و فیلم نحوره اجرا دارد

۲۴۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی شبکه DTN مقاوم به تاخیر در سیستم 5G با نرم افزار NS3

تصویر simulation-dtn-in-5g-system-with-ns3_3120_1 شبیه سازی شبکه DTN مقاوم به تاخیر در سیستم 5G با نرم افزار NS3

شبیه سازی شبکه DTN در سیستم 5G

در این بخش پروژه شبیه سازی شبکه DTN مقاوم به تاخیر در سیستم 5G را با نرم افزار NS3 به همراه گزارش کار مختصر و فیلم نحوه اجرا آماده کردیم که در ادامه توضیحاتی در این باره ارائه شده و فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی قرار داده شده است.

معرفی شبكه های مقاوم به تاخیر (DTN)

شبكه های مقاوم به تاخیر (Delay-Tolerant Networking – DTN) شبكه هایی می باشند كه در آنها ارتباط گره ها بر حسب زمان در حال تغییر بوده و به ندرت مرتبط هستند. از نمونه های عملی این شبكه ها می توان به شبكه های ماهواره ای LEO اشاره نمود كه فقط در فواصل زمانی مشخصی قابلیت برقراری تماس با ایستگاه زمینی را دارند. از دیگر نمونه ها می توان به شبكه های آكوستیكی زیرآبی (Underwater Acoustic Networks) كه در آنها قطع ارتباط با توجه به عوامل محیطی به وفور انجام می شود، اشاره نمود.

شبکه های نسل پنجم موبایل (5G)

از الزمات مهم در شبکه های نسل پنجم موبایل (5G) انعطاف پذیری بیشتر، مقیاس پذیری بیشتر، کارایی بهتر، هزینه کمتر و تاخیر کمتر می باشد. همچنین یکی از بستر های مهم این شبکه ها، شبکه های مقاوم در برابر تاخیر یا DTN می باشد. در این پروژه شبکه نسل پنجم را در بستر سیستم LTE پیاده سازی کرده و اقدام به بررسی تغییرات در بخش های مختلف شده است. اصولا شبکه های LTE شامل Unode ، Enode و EPC می باشد که در پروژه حاضر تاخیر در این شبکه ها در بخش های نام برده مورد بررسی قرار گرقته شده و آنالیز آماری بر روی تاخیر در این بخش ها نمایش داده شده است.

کار های انجام شده در این پروژه

 • ابتدا از منابع مختلف موجود در سطح اینترنت سه مقاله مرتبط مورد بررسی قرار گرفت که این مقاله ها در ادامه عنوان شده اند که به نظر ما این مقالات بیشترین ارتباط را با موضوع مورد نظر داشته است.
 • Efficient and adaptive congestion control for heterogeneous delay-tolerant networks
 • Wireless mobile DTN routing with the extended minimum estimated expected delay protocol
 • Handover Implementation in a 5G SDN-based Mobile Network Architecture
 • پس از بررسی های انجام شده ما به این نتیجه رسیدیم که نرم افزار شبیه ساز NS3 مناسب این کار می باشد. نرم افزار فوق یک نرم افزار متن باز می باشد که به زبان برنامه نویسی C++ نوشته شده است و مخصوص انواع شبکه های مختلف می باشد که در آن، شبکه فوق در قالب نسل پنجم موبایل یا شبکه 5G پیاده سازی شده است.
 • در مرحله بعد اقدام به پیاده سازی شبکه فوق نمونه و خروجی های آماری زیر را استخراج کردیم. این شبکه درای دو کاربر و یک ایستگاه پایه برای انتقال اطلاعات می باشد.
 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
باکس دانلود
شناسه:
۳۱۲۰
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در NS۳ ، نتایج به دست آمده ، گزارش کار مختصر و فیلم نحوره اجرا دارد
قیمت:
۲۴۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  خسرو نجفی دوشنبه , 27 فروردین

  سلام میشه تو موضوع این پروژه یه تغییرات کوچولو انجام بدین مثلابه جای 5G از 4G استفاده کنین اگه تو هزینش هم افزایش داده بشه از نظر من موردی نداره.

  • تصویر آواتار کاربر 1
   یعثوب سیفی زادهدوشنبه , 27 فروردین

   برای تغییر دادن نوع شبکه باید تغییرات اساسی در پروژه انجام بشه که اون تغییرات سخت تر از این مشکه که پروژه با شبکه جدید از صفر انجام بشه. اگه برای شبیه سازی، سناریو خاصی مدنظر دارید می تونید به ایمیل سایت ارسال کنید تا بررسی و هزینه و زمان مورد نیاز برای انجامش رو خدمت شما اعلام کنیم.