مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در opnet و فیلم آموزش مرحله به مرحله فارسی دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است

۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس در شبکه ATM با نرم افزار OPNET

  • چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • بازدید ۱,۲۴۶ نفر

تصویر simulation-evaluation-qos-in-atm-network-opnet_2734_1 شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس در شبکه ATM با نرم افزار OPNET

ارزیابی کیفیت سرویس در شبکه ATM

در این بخش پروژه شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس در شبکه ATM را به همراه فیلم آموزش مرحله به مرحله فارسی برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از نرم افزار OPNET و بر اساس مقاله Performance Evaluation for QoS Guarantee in ATM Networks with OPNET انجام شده است. در پروژه حاضر ترافیک های FTP ، Video Conferencing ، Voice بر روی شبکه ATM شبیه سازی شده است. در ادامه تصاویر خروجی پروژه به همراه فیلم نحوه اجرا و مقاله مرجع قرار داده شده است.

شبکه VoATM چیست ؟

شبکه VoATM یا صدا بروی حالت انتقال ناهمگام شبکه ای می باشد که تاکنون موضوع پژوهشی بسیاری از علاقمندان برای روش انتقال بسته صدا با ترافیک زمان واقعی (صوتی و تصویری) بوده است. قسمتی از ترافیک صوتی و تصویری روی اینترنت به دلیل بهره مندی برنامه های کاربردی از این امکان، به سرعت رو به افزایش می باشد. در سراسر دنیا همه انسان خواستار ارتباط اینترنتی با یک دیگر هستند که برآورده کردن همچین خواسته ایی نیازمند ترافیک، پهنای باند و سرعت بالا در انتقال اطلاعات می باشد. این نوع شبکه های نیازمند مراقبت بیشتری هستند و دلیل آن هم حساسیت بیشتر به تاخیر در این نوع شبکه ها می باشد (نظارت دقیق برروی کیفیت سرویس و پهنای باند محدود).

ارزیابی کیفیت سرویس در شبکه

بهترین راهی که می توان عملکرد کیفیت سرویس یا همان QoS را ارزیابی کرد، شبیه سازی می باشد. این مقاله با هدف ارائه شبیه سازی رویداد گسسته (عملکرد یک سیستم به عنوان یک توالی زمانی از حوادث) و همچنین تجزیه و تحلیل عملکرد تضمین کیفیت سرویس (Quality of Service – QOS) ایجاد شده که باعث فراهم شدن امکان شبیه سازی دقیق و صحیح شبکه به منظور دستیابی به نتایج بهتر می گردد.

طراحی و شبیه سازی شبکه ها با نرم افزار OPNET

موضوع طراحی سیستم های جدید و بهبود عملکرد سیستم های موجود، با توجه به افزایش تعداد شبکه ها با پیچیدگی های فراوانی که دارند به یک موضوع وقت گیر و سخت تبدیل شده است. از این رو استفاده از مدلسازی و شبیه سازی با ابزارهای شبکه ساز شبکه مانند نرم افزار شبیه ساز OPNET برای مقابله با این پیچیدگی ها و دستیابی به نتایج بهتر رواج پیدا کرده است. در حقیقت این عمل فرصتی است تا رفتار پیچیده تر شبکه مورد نظر در سطح بالاتر ارزیابی شود که در پروژه حاضر نیز برای شبکه ATM استفاده شده است. شبیه ساز OPNET یک ابزار شبیه ساز پیشرفته و با امکاناتی جالب می باشد که توانایی شبیه سازی شبکه های ارتباطی بزرگ با دقت بالا تر را داراست و می تواند عملکرد این شبکه ها را از زاوایای مختلف با نقاط ریز و درشت مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
باکس دانلود
شناسه:
۲۷۳۴
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در opnet و فیلم آموزش مرحله به مرحله فارسی دارد - مقاله مرجع آماده دانلود است
قیمت:
۱۸۶,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    مهرشاد عبادی جمعه , 9 آذر

    سلام اگه در این مورد مطالب رایگان داشتین لطفا برام ارسال کنید با تشکر.