مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

فایل های شبیه سازی شده در OPNET و گزارش کار فارسی دارد

۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی شبکه LAN یک شرکت با 4 اداره در نرم افزار OPNET

  • شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
  • بازدید ۲,۵۰۳ نفر

تصویر simulation-lan-network-in-opnet_2301_1 شبیه سازی شبکه LAN یک شرکت با 4 اداره در نرم افزار OPNET

شبیه سازی شبکه LAN

در این بخش پروژه شبیه سازی شبکه LAN یک شرکت را با 4 اداره با استفاده از نرم افزار OPNET 14.5 شبیه سازی و به همراه گزارش کار ارائه کرده ایم. در ادامه می توانید توضیحات در مورد این پروژه شبکه و همچنین فیلم و تصاویری از خروجی آن را مشاهده کنید.

معرفی پروژه شبیه سازی شده

برای شبیه سازی یک شبکه گسترده و یا شبکه متوسط، احتمال دارد که تنها به بعضی از حالت های خاصی از شبکه علاقه مند باشید. در این گونه موارد، نود های منفرد به کمک می آیند، آنها توانایی شبیه سازی همه LAN ها را دارند. برای شبیه سازی ترافیک بر روی لینک و مدل صریح هر بسته از صفات بار زمینه استفاده می شود و همچنین با استفاده از صفات بار می توان به راحتی تغییرات مشخصی را بر روی ترافیک زمینه در نقاط دلخواه اعمال کرد. شرکتی که در پروژه شبیه سازی شبکه LAN در نظر گرفته شده است، اداراتی در چهار شهر مختلف (Atalanta, Philadelphila, New Yourk, Boston) دارد که همه این ادارات به یک شبکه مرکزی در شهر Washington D.C متصل می باشند.

ادارات موجود در این شبکه برای برقراری ارتباط با یکدیگر از خطوط تلفن استفاده می کنند و مشکلی که این روش دارد، این است باعث بوجود آمدن نویز و ترافیک در شبکه می شود. مدیر این شرکت در نظر دارد تا تاثیرات ترافیک زمینه بر ترافیک اف تی پی یا FTP شبکه آن شرکت را مشخص نماید. برای این که بتوانیم میزان تاثیرات را مشخص کنیم باید کارایی ترافیک FTP را بر روی شبکه با ترافیک زمینه دارد و شبکه ایی بدون ترافیک زمینه شبیه سازی کنیم.

سناریو های شبیه سازی

در این پروژه برای انجام و تجزیه و تحلیل شبیه سازی از 2 سناریو به نام های NO BACK LOAD و BACK LOAD استفاده شده است و برای شبیه سازی این پروژه از نرم افزار OPNET 14.5 استفاده کرده ایم.

 


تصویر 1 - محیط اصلی شبیه سازی
تصویر 2 - نمودار Point-To-Point.Utilization
تصویر 3 - نمودار FTP.Download Response Time
تصویر 4 - نمودار میانگین Point-To-Point.Throughput
تصویر 5 - نمودار میانگین Point-To-Point.Utilization
تصویر 6
باکس دانلود
شناسه:
۲۳۰۱
توضیحات:
فایل های شبیه سازی شده در OPNET و گزارش کار فارسی دارد
قیمت:
۱۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۱ مورد)
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    سپیده عبدی پنجشنبه , 25 آبان

    سلام میشه تو این پروژتون یه تغییر جزئی بدین مثلا به جای شبکه LAN از شبکه WAN استفاده کنین.