مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

دارای فایل های شبیه سازی شده در opnet ، فیلم نحوه اجرا، گزارش کار و پایان نامه تحقیقاتی ۷۸ صفحه ای در ۴ فصل می باشد

۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی شبکه LAN مشتمل بر سرور و کلاینت با پروتکل IPv6 در OPNET

 • دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶
 • بازدید ۲,۲۰۶ نفر

تصویر simulation-lan-network-with-ipv6-protocol-opnet_3105_1 شبیه سازی شبکه LAN مشتمل بر سرور و کلاینت با پروتکل IPv6 در OPNET

شبیه سازی شبکه LAN با پروتکل IPv6 در OPNET

در این بخش پروژه شبیه سازی شبکه LAN مشتمل بر سرور و کلاینت با پروتکل IPv6 را در نرم افزار OPNET همراه با گزارش کار و پایان نامه تحقیقاتی 78 صفحه ای در 4 فصل و فیلم نحوره اجرا آماده کردیم که یک پروژه عالی در زمینه شبیه سازی شبکه های کامپیوتری می باشد. در ادامه به معرفی پروژه و معرفی IPv6 پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی پروژه قرار داده شده است.

معرفی پروژه

در این سناریو ما از دو سوئیچ سیسکو سری 2960 (CISCO Switch WS C2960) که از طریق کابل 10BaseT به کلاینت ها متصل هستند و همچنین از طریق 100BaseT به یکدیگر و به روتر متصل شده اند. یک Ethernet Server و شش عدد کلاینت با لینک 10BaseT ارتباط دارند که در مجموع شامل 10 تا کلاینت و یک سوئیچ که به هم متصل هستند تشکیل شده و همینطور از یک روتر و یک ابر اینترنتی استفاده کردیم که پروتکل ارتباطی نیز IPv6 می باشد.

معرفی پروتکل IPv6

پروتکل IPv6 یا پروتکل اینترنت نسخه 6 (Internet Protocol version 6) که از سال 1994 پایه گذاری شده است، سیستم جدید آدرس دهی بر اساس پروتکل اینترنتی می باشد که قادر است تا تعداد آدرس های اینترنتی را در مقایسه با IPv4 تا چندین برابر و بسیار گسترده افزایش دهد. پروتکل IPv4 تنها قادر است تا ۳/۴ میلیارد آدرس اینترنتی بسازد اما پروتکل IPv6 می تواند دو هزار و ۱۲۸ میلیارد آدرس اینترنتی را ساپورت نماید که بر پایه آن IP های بسیار زیادی بوجود آیند. وقتی که در یک منطقه تعداد مشترکان تلفن همراه رو به افزایش باشد و درخواست مشترکان جهت بهره بری از خدماتی همچون Wi-Fi ، WiMAX ، RFID ، UWB و بلوتوث گسترش پیدا می کند، کنار گذاشتن سیستم IPv4 و بکارگیری سیستم IPv6 بهترین راه خواهد بود و این امر می تواند تمامی مشکلات موجود را حل کند. سیستم IPv6 علاوه بر افزودن آدرس های جدید، قابلیت های دیگری را نیز فراهم می سازد.

دیگر مزیت پروتکل IPv6

پروتکل اینترنت نسخه 6 در کنار بالا بردن انعطاف پذیری سیستم مرکزی باعث می شود تا کیفیت همه ی خدمات عرضه شده بهبود یافته و در نتیجه میزان رضایت مندی کاربران به طور قابل توجهی بیشتر گردد. همچنین پروتکل IPv6 بهترین سیستم به منظور عرضه نمودن خدمات گسترده صوتی و تصویری در اینترنت محسوب شده و باعث می گردد تا مشکلات موجود در این حوضه رفع شوند. از مزایای دیگر سیستم IPv6 به توانمندی های آن برای دستگاه های قابل حمل می توان اشاره نمود. در IPv6 همه ی مشترکان تلفن همراه می توانند تا ساده تر از گذشته به شبکه های موجود دسترسی داشته باشند و بدون تماس مجدد با شبکه مرکزی و تغییر IP خود، از مزایای اینترنت پرسرعت بهره مند شوند.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
باکس دانلود
شناسه:
۳۱۰۵
توضیحات:
دارای فایل های شبیه سازی شده در opnet ، فیلم نحوه اجرا، گزارش کار و پایان نامه تحقیقاتی ۷۸ صفحه ای در ۴ فصل می باشد
قیمت:
۱۹۷,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۲ مورد)
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  الناز کریمی دوشنبه , 21 اسفند

  سلام تو این پروژتون میشه از پروتکل spx به جای پروتکل ipv6 استفاده کرد مشکلی که نداره ؟

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  جلال محمدی شنبه , 15 دی

  سلام وقت دوستان بخیر . این پروژه ای که تو سایت گذاشتید من خریدش کردم دستتون درد نکنه خیلی ازشون استقبال شد مجکرررررررر.