مشخصات

زبان

بانک اطلاعاتی

فایل ها

توضیحات

m فایل متلب ، تصویر دیتا برای تست ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد

۷۵,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی انتقال داده بین کانال فرستنده و گیرنده در سیستم LTE OFDM با متلب

  • پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷
  • بازدید ۱,۳۱۲ نفر

تصویر simulation-data-transfer-in-ofdm-lte-system-matlab_3813_1 شبیه سازی انتقال داده بین کانال فرستنده و گیرنده در سیستم LTE OFDM با متلب

انتقال داده بین کانال فرستنده و گیرنده در LTE OFDM با متلب

در این بخش پروژه شبیه سازی انتقال داده بین کانال فرستنده و گیرنده در سیستم LTE OFDM را با نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا آماده کرده ایم که در ادامه به معرفی مدولاسیون OFDM در سیستم های MIMO و معرفی پروژه مخابرات پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی ها قرار داده شده است.

مدولاسیون OFDM در سیستم های MIMO

سیستم های مخابراتی که از چند آنتن در سمت فرستنده و گیرنده استفاده می کنند به عنوان سیستم های MIMO شناخته می شوند، از این سیستم ها برای افزایش نرخ ارسال و افزایش ظرفیت در کانال مخابراتی استفاده می شود. بیشتر این سیستم ها در کانال های باند باریک استفاده می شوند، در صورت استفاده از کانال های بی سیم پهن باند، می توان از مدولاسیون OFDM در سیستم های MIMO استفاده نمود. از این مدولاسیون برای ارسال داده هایی با نرخ بیت بالا در سیستم های مخابراتی استفاده می شود، یعنی اطلاعات با نرخ بیت بالا بر روی چند زیرحامل با نرخ بیت های پایین تر به صورت موازی ارسال می گردند.

همچنین این مدولاسیون دارای قابلیت بالایی جهت حذف تداخل بين سمبل ها در کانال های چند مسیره است و برای ارسال هر پیام، از چند زیر حامل استفاده می شود. فاصله این حامل ها طوری است که با یکدیگر تداخل نداشته باشند در نتیجه بر هم عمود خواهند بود. اگر تعامد زیر حامل ها به دلیلی از بین برود، تداخل بين حاملی رخ می دهد که باعث افت شدید عملکرد سیستم می شود. OFDM و کانال های MIMO می توانند در کنار هم عملکرد سیستم های مخابراتی را بهبود بخشند. تکنیک MIMO-OFDM به عنوان یک روش کارامد برای بالابردن راندمان طیفی سیستم های پهن باند به کار می رود.

معرفی پروژه

در این پروژه یک زنجیره کامل انتقال را بین کانال فرستنده و گیرنده در سیستم LTE OFDM به کمک نرم افزار متلب و با استفاده از خصوصیات استاندارد 3GPP شبیه سازی می کنیم. ما از مدولاسیون QPSK برای سیگنال های Pilot و از مدولاسیون 16QAM برای داده ها استفاده کرده و کانال های AWGN و Rayleigh را شبیه سازی می کنیم. در این پروژه یک تصویر سیاه و سفید به عنوان داده به سیستم OFDM ارسال می شود و نرخ خطای بیت برای نسبت های مختلف سیگنال به نویز با استفاده از نمودار ها مورد بررسی قرار می گیرد.

 


تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5
تصویر 6
تصویر 7
تصویر 8
تصویر 9
تصویر 10
تصویر 11
تصویر 12
تصویر 13
تصویر 14
تصویر 15
تصویر 16
تصویر 17
تصویر 18
تصویر 19
باکس دانلود
شناسه:
۳۸۱۳
توضیحات:
m فایل متلب ، تصویر دیتا برای تست ، کامنت گذاری کدها و فیلم نحوه اجرا دارد
قیمت:
۷۵,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است